Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

List New York Times zařadil Vltavu v Praze mezi 10 nejúchvatnějších evropských vodních scenérií

List New York Times zařadil Vltavu v Praze mezi 10 nejúchvatnějších evropských vodních scenérií

Krás řeky Vltavy, kterou obklopují dech beroucí historické pražské památky, si všiml americký list The New York Times a zařadil je mezi deset oblíbených vodních scenérií v Evropě. V Žebříčku, který sestavili korespondenti prestižního amerického deníku, Vltavě konkuruje například slavné molo v anglickém Brightonu, Plitvická jezera v Chorvatsku, fjordy u norského Bergenu či termální prameny na řeckém ostrově Lesbos.

Americký novinář Even Rail, který v současné době žije v české metropoli, v textu připomíná rozmanitost Prahy, pokud jde o historické památky a zároveň poznamenává, že v posledních letech kráčí město ruku v ruce i s přírodními krásami. „Obzvláště s Vltavou, která se městem vine jako had,“ napsal.

Ve svém textu chválí například víkendové farmářské trhy na náplavce Rašínova nábřeží, zmiňuje se o rostoucí popularitě břehů mezi cyklisty, běžci či jezdci na kolečkových bruslích a upozorňuje na slalomářské vodní kanály v Troji. Nezapomněl ani na existenci přívozů nebo Pivolodě kotvící u Štefánikova mostu, která je plujícím mikropivovarem.

V závěru článku vysvětluje neznalým cestovatelům, že hudba, kterou na palubě Českých aerolinií po přistání v Praze uslyší, je Vltava od Bedřicha Smetany.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek