Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Mexičanka ovládla ultramaraton. 50 kilometrů přitom uběhla v sukni a recyklovaných sandálech

Mexičanka ovládla ultramaraton. 50 kilometrů přitom uběhla v sukni a recyklovaných sandálech

Svéráznou vítězku měl ultramaraton v mexickém městě Puebla. Dvaadvacetiletá dívka z indiánského kmene Tarahumarů zaujala nejen výkonem, ale i běžeckou výbavou. Padesát kilometrů dlouhý závod absolvovala celý v sandálech. Konkurentky s lepší výbavou na ni přesto nestačily.

María Lorena Ramírezová se prosadila v konkurenci dalších 500 běžců z 12 zemí, kteří závod s názvem Ultra Trail Cerro Rojo běželi. Zatímco ti se mohli opřít o profesionální výbavu, dívka žádné speciální oblečení neměla, navíc běžela se šálou kolem krku a v sandálech vyrobených z recyklovaných pneumatik.

Tarahumarové – místní domorodý kmen – jsou ale excelentní běžci, které obdivují i nejlepší světoví maratonci. Jejich životní styl s běháním přímo souvisí. Využívají ho k obchodování, lovu nebo jen prostým návštěvám vzdálených vesnic.

Běhají ve skupinách a vzájemně si pomáhají. Ke sportu používají jen zmíněné sandály, které si sami vyrábějí. Energii čerpají například z popíjení obilného piva bohatého na sacharidy.

Ramírezová pracuje na pastvě, kde nahání kozy a dobytek. Každý den nachodí mezi 10 až 15 kilometry. Že dobře běhá, prokázala už na ultramaratonu Caballo Blanco. Stokilometrovou trať tehdy doběhla jako druhá. Za prvenství v Pueble dostane v přepočtu asi sedm tisíc českých korun.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek