Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Mexická zeď, kterou si Trump nepřál. Virtuální projekt představuje přistěhovalecké umělce

Mexická zeď, kterou si Trump nepřál. Virtuální projekt představuje přistěhovalecké umělce

Dlouhá zeď, která má vyrůst na hranicích mezi Spojenými státy a Mexikem, je trnem v oku velké části společnosti. Umělkyně Maddy Kramerová se ale na bariéru podívala z jiného úhlu a tak vznikl projekt, který vyzývá ostatní, aby na virtuální zdi vytvořili umělecké dílo.

„Nejkrásnější zeď" je virtuální projekt, do kterého by se mělo zapojit co nejvíc lidí. Jeho cílem je upozornit na díla, která v USA vytvořili právě imigranti. 

Virtuální obrazy by podle Kramerové měly v ideálním případě pokrýt necelých 2 tisíce mil, což je odhadovaná délka zdi, která by měla mezi Mexikem a Spojenými státy vyrůst. Podle samotné umělkyně nás totiž zdi a stěny nemají rozdělovat, ale naopak mají sloužit jako nosná plocha pro umění.

„Když jsem poprvé slyšela Trumpův návrh na vybudování hraniční zdi, věděla jsem, že se musím ozvat. Rozmanitost je totiž krásná věc a nikdo a nic by jí neměl stát v cestě,“ řekla Kramerová serveru Mashable. Ona sama je totiž z rodiny argentinských imigrantů, a tak má k této problematice blíž, než by se na první pohled zdálo.

Kramerová se proti Trumpovi ohradila už v minulosti a také prostřednictvím umění. Reagovala na jeho rétoriku, kterou znevažoval svoji rivalku v prezidentských volbách jen proto, že je žena. A tak vznikl projekt Women Card. Ilustrátoři, kteří se na projektu podíleli, si vybrali několik desítek významných žen, kterým vytvořili jejich vlastní kartu.