Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Mimozemšťané přicházejí. Lidé si utahují z nové telefonní linky, kterou Trump zřídil kvůli migrantům

Mimozemšťané přicházejí. Lidé si utahují z nové telefonní linky, kterou Trump zřídil kvůli migrantům

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa představila novou telefonní linku, která má sloužit lidem, kteří se stali oběťmi trestné činnosti ze strany imigrantů. Úřady ale nevychytaly den, kdy nový projekt spustily, a tak byly zahlceny zcela jiným druhem hlášení, než očekávali.

Nový úřad nazvaný VOICE disponuje telefonní linkou, na niž se mají obracet „lidé postižení trestnou činností ze strany nelegálních cizinců.“ Potíž je v tom, že anglický výraz „alien,“ který k popisu určení nově zavedeného telefonického spojení pověření použili, kromě „cizinec“ znamená také „mimozemšťan.“

K tomu se přidala skutečnost, že úřad oficiální místa představila 26. dubna, což je v anglosaském světě Den mimozemšťanů. Jedním z lidí, kteří si všimli slovní hříčky ve spojitosti s datem v kalendáři, byl Newyorčan Alexander McCoy a využil jej k originální výzvě. „Nebyla by to ostuda, kdyby miliony lidí zavolaly na tuto horkou linku, aby se podělily o své zkušenosti ze setkání s cizinci druhu UFO?,“ napsal na svůj Twitter.

Jeho nápad se začal šířit po internetu rychlostí blesku a na linku tak začala ze všech stran volat Američané popisující svá blízká setkání třetího druhu. Mezi podezřelými se kromě všech ilegálních mimozemšťanů rázem ocitly i marťanské celebrity jako Superman, superhrdina z viktoriánské éry pérák Jack, Yetti, armáda skřetů nebo vlkodlaci.

Další z lidí volajících na nově zavedenou horkou linku pak neváhali nahlásit výskyt podezřelého ufona na adrese 1600 Pennsylvania Avenue ve Washingtonu, což není žádné jiné místo než Bílý dům. „Zavolejte někdo 1-855-48-VOICE, oranžový, tupé nosící mimozemšťan v županu byl spatřen na adrese 1600 Pennsylvania Avenue,“ popsal prezidenta Donalda Trumpa uživatel vystupující na Twitteru pod přezdívkou Modrax.

Na úřad VOICE se obrátil i sám autor nápadu, bývalý mariňák Alexander McCoy. „Řekl jsem jim, že jsem byl unesen UFO. Následovala dlouhá pauza. Slyšel jsem hluboký povzdech. Nakonec uzavřeli konverzaci tím, že mě ujistili, že si můj případ zaznamenali a že mám počkat, až ministerstvo vnitra moje hlášení prověří,“ informuje server BuzzFeed News o obsahu jeho hovoru s VOICE.

Hlášení se nevyhnula ani první dámě Melanii, původem cizince, která je kritizovaná na příklad za to, že dosud bydlí se synem Barronem v Trump Tower a nepřestěhovala se jako jiné manželky amerických prezidentů do Bílého domu. Náklady na ochranku, která hlídá 24 hodin denně její newyorskou rezidenci, hradí američtí daňoví poplatníci.