Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Místo revoluce v dopravě obyčejný podvod. Čínský autobus, který měl polykat auta, jen tak nebude

Místo revoluce v dopravě obyčejný podvod. Čínský autobus, který měl polykat auta, jen tak nebude

Měla to být revoluce v dopravě a vymodlená odpověď na brutální čínské zácpy, ale autobus TEB, který měl automobily na dálnicích „přejíždět“, je podle nových informací tamních médií jen prachsprostý scam. Čínské úřady již odstraňují koleje testovací dráhy a policii se mezitím hlásí desítky investorů, kteří chtějí své miliony zpět.  

Zklamání nad projektem, který měl potenciál řešit svíravý problém čínských dopravních kolon, střídá pořádné naštvání. Policii se totiž ozvalo již na sedm desítek investorů, kteří do tohoto projektu vložili své peníze, a nyní je po firmě Huaying Kailai požadují zpátky, upozorňuje server Quartz. Šéf firmy Bai Zhiming je mezi třiceti lidmi, které již policie v souvislosti s údajným podvodem zadržela. Zhiming měl vybrat od jednotlivých investorů přes miliardu juanů (3,38 miliardy korun), do projektu však vložil jen asi pětinu prostředků, informoval server Quartz. 

Projekt TEB autobusu byl natolik fascinující, že jeho fanoušci a investoři doufali, že se opravdu uskuteční. O to trpčí je však nyní jejich zklamání. A dopravní prostředek, který měl „polykat“ kolony stojících dopravních automobilů je jen fikce. Odborníci přitom již dříve upozorňovali, že tento projekt provází obavy z jeho nepraktičnosti i významných bezpečnostních rizik. 

Čínské zácpy jsou bolestivá realita každodenního života Číňanů, kteří na konec dopravních kolon mnohdy čekají i více než týden.

Čínské úřady nyní oznámily, že rozebrali 300 metrů dlouhé testovací koleje, které autobus pro svou jízdu používal. Vůz samotný stojí venku před garáží, co s ním bude však nikdo podle serveru The Shangaiist netuší.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek