Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Mladá žena měsíc bojovala o život v divočině, našli ji nahou a zbídačenou u silnice

Mladá žena měsíc bojovala o život v divočině, našli ji nahou a zbídačenou u silnice

Ztratila se v červenci, ale když ji nyní nahou a opuštěnou nalezli u silnice ve státě Alabama, tak si jí nejprve spletli se zvěří. „Zprvu jsem myslela, že je to vysoká zvěř,“ vzpomíná Judy Garnerová, která pohřešovanou Lisu Therisovou našla. „Byla nahá, celé tělo měla špinavé od hlíny, poškrábané od keřů, pokousané od brouků,“ dodává. Policie se nyní snaží zrekonstruovat, jakým peklem Lisa za poslední měsíc prošla. 

„Prosila mě, abych ji už nikdy neopouštěla,“ vypráví Garnerová. Nalezená dívka se podle ní třásla chladem i naprostým psychickým vypětím. „Myslím, že by to již o mnoho déle sama nezvládla.“

„Řekla mi, že poslední měsíc jedla bobule z okolních keřů a pila zakalenou vodu,“ dodává nálezkyně pětadvacetileté ženy. Ta se ztratila 18. července, od té doby o ní nikdo nevěděl. Až nyní. Šerif Anthony Williams, který k oběma ženám přijel první, byl šokován. „To bylo poprvé, co jsem někoho viděl v takovémto stavu,“ prohlásil.

Sanitka ji ihned převezla do nemocnice, odkud byla po vyšetření převezena do domácího ošetřování. „Je to ten nejsilnější člověk, kterého znám,“ napsal její bratr na facebook poté, co měl sestru opět doma. „Byla 28 dní uvězněná v divočině a přežila. Mít jí zpátky doma je jako sen,“ dodal.

„Když jsem se jí zeptal, co jedla, tak se sesypala a začala plakat. Dostal jsem z ní ale, že hlavní věc, která ji držela naživu, byla její rodina. Její matka a otec, myšlenky na ně jí daly vůli přežít,“ řekl šerif Williams.

Ani policie si zatím ovšem není úplně jistá, co se Lise přesně stalo. Zatím tak pracuje s verzí, že v jejím zmizení hráli roli dva zlodějíčci, které policisté zatkli asi dva týdny po Lisině zmizení. Všichni tři tehdy prý jeli k loveckému kempu, kde muži plánovali nakrást vybavení. Když Therisová jejich plán v autě vyslechla, údajně z vozu vyskočila a utekla.

„Zatím ale máme v tomto příběhu pořád několik bílých míst, počkáme, až se dívka zotaví a pak nám je snad pomůže zaplnit,“ uzavírá policie.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek