Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Mrazivý případ znásilněné ženy: Napadl ji bratranec, za cizoložství pak dostala trest smrti

Mrazivý případ znásilněné ženy: Napadl ji bratranec,  za cizoložství pak dostala trest smrti

Mladá Pákistánka spala v domě s celou rodinou, když přišel její bratranec a znásilnil ji. Bezmocná 19letá žena se nemohla nijak bránit ani volat o pomoc. Rodinný příbuzný držel v ruce zbraň a ona se bála o život. Vesnická rada v provincii Paňdžáb ji pak za sexuální styk s bratrancem odsoudila k trestu smrti. Příběh, o kterém informoval britský deník Independent, se ale dočkal šťastného konce.

Mladá žena ve svém prohlášení uvedla, že ona i její rodina zrovna spala, když se do jejího domu v oblasti Rajapur vplížil její bratranec a sexuálně ji napadl. „Nemohla jsem volat na poplach, protože držel zbraň,“ řekla podle serveru Press Trust of India policii. „Pančaját ale odmítl moje prohlášení přijmout a deklaroval, že jsem s ním spala záměrně,“ dodává.

Pančajáty jsou neformální vesnické rady, které fungují jako soudy v odlehlých oblastech Pákistánu. Už v minulosti byly kritizovány za vydávání krutých trestů za prohřešky, jako je cizoložství. Jejich rozsudky však nemají právní základ ani postavení.

Zatímco ji pančaját odsoudil k trestu smrti, sexuální útočník je podle rozhodnutí vesnické rady bez viny a měl by tak zůstat nepotrestán. Jak tvrdí mladá Pákistánka, k uložení trestu smrti radu donutili čtyři muži včetně otce násilníka.

Otřesný příběh se ale zřejmě dočká dobrého konce. Policejní důstojník stanice v pákistánském Fazilpuru oznámil, že na incident už byla podána oficiální stížnost, na základě které by mohli útočníka vzít do vazby. V bezpečí je i napadená žena, kterou přijalo vládní zařízení pro uprchlíky v Rajanpuru. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek