Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Musel Jack v Titanicu zemřít? Režisér Cameron se znovu pustil do pořadu Bořiči mýtů

Musel Jack v Titanicu zemřít? Režisér Cameron se znovu pustil do pořadu Bořiči mýtů

Ta otázka je tu od samotného uvedení filmu do kin. Musel Titanic dopadnout skutečně smrtí postavy Leonarda DiCapria? Pořad Bořiči mýtů před časem nastínil možnost, která by zachránila  Jacka i Rose v podání Kate Winsletové. Podle režiséra Jamese Camerona je to však nesmysl.

V dramatické scéně Jack umírá, protože se spolu s Rose v okamžiku, kdy se loď potápí, nevejdou na jeden kus dveří, který slouží jako improvizovaný vor. Právě tato scéna je předmětem fanouškovských debat už od premiéry v roce 1997.

Diváci se ptali, jak velkou část voru mohl Jack asi zabrat. Na to v roce 2012 hledal odpověď televizní pořad Bořiči mýtů. A dospěl k závěru, že se mohli zachránit oba dva. Nastínil možné kombinace poloh, při kterých by se na dveře vešli.

Už tehdy režisér James Cameron protestoval, že by se na vor sice vešli, ten by se však pod jejich tíhou potopil a zemřeli by oba. Odpověď tvůrců Bořičů mýtů? Potopení by se předešlo tím, že by Rose dala pod vor svou záchrannou vestu.

 

Nyní se k celé scéně Cameron vrátil. „Jsou to zábavní chlapíci,“ řekl o týmu Bořičů mýtů. „Rád jsem se s nimi na té show podílel, ale je tam plno sr…k,“ rozohnil se režisér v rozhovoru pro server The Daily Beast.

Podle něj by tvůrci pořadu po Jackovi chtěli několik v tu chvíli neuskutečnitelných úkonů, během nichž by v ledové vodě zemřel na podchlazení. Zatímco celá akce s vestou by trvala v Jackově stavu zhruba pět až deset minut, DiCapriova postava by zemřela během dvou.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek