Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Muž má rád Nuselské schody. Sjel je na jednokolce a vytvořil nový český rekord

Muž má rád Nuselské schody. Sjel je na jednokolce a vytvořil nový český rekord

Sjet Nuselské schody na jednokolce a vytvořit nový český rekord se dnes podařilo třiatřicetiletému Petru Benešovi. Jeho výkon zaznamenala agentura Dobrý den. Čas 41,62 vteřiny chce Beneš v budoucnu vylepšit, v plánu má i vytvoření dalších rekordů.

„Jsem rád, že jsem se mohl o rekord pokusit právě na Nuselských schodech. Mám toto schodiště rád a trénoval jsem zde spoustu hodin,“ uvedl Beneš.

Muž je držitelem několika rekordů, v roce 2007 například vyskákal na jednokolce na Petřínskou rozhlednu, v roce 2013 zase v rekordním čase pokořil Žižkovskou věž, trvalo to 28 minut. Za dva měsíce se chystá vyskákat se svou jednokolkou na nejvyšší budovu Česka, věž AZ Tower v Brně. „Chci také například sjet Monínecký cyklopark a vylepšit si rekord z roku 2012, kdy jsem ho sjel v čase pod deset minut," uvedl.

Beneš od osmnácti let jezdil na upraveném kole, určeném na zdolávání umělých i přírodních překážek. Od roku 2003 přesedlal na jednokolku, kterou poprvé viděl u kanadského jezdce Krise Holma. „Jízda na ní vypadá pro neznalce složitě, ale dá se naučit a je skvělá i na vylepšování rovnováhy," řekl Beneš. On sám se na jednokolce naučil jezdit za 14 dnů.

Beneš jezdí bez helmy a bez chráničů. „Dosud jsem naštěstí neměl žádné větší zranění, pouze odřené holeně," uvedl. Jízdě na jednokolce se chce věnovat ještě asi deset let.

Nuselské schodiště, měřící 109,2 metru, spojuje Šafaříkovu ulici na Vinohradech s údolím Botiče. Tvoří je 182 schodů. Schodiště překonávající převýšení 30 metrů bylo zbudováno na místě původní pěší stezky při stavbě vinohradských železničních tunelů.

Už v roce 1947 zachytil časopis Svět motorů zkoušku, při níž po schodech jezdila tehdejší auta a motorky. Občas na ně auta zajedou i nyní, hasiči jim odtud pomáhají zhruba jednou ročně. Zahraniční řidiče na ně často navede navigace.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek