Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Muzeum v Amsterdamu přivítalo návštěvníka číslo 10 000 000. Přichystalo pro něj červený koberec a tuto jedinečnou odměnu

Muzeum v Amsterdamu přivítalo návštěvníka číslo 10 000 000. Přichystalo pro něj červený koberec a tuto jedinečnou odměnu

Slavné nizozemské Rijksmuseum oslavilo milník. Ve čtvrtek do něj se svými žáky zavítal Stefan Kasper, který to dlouho považoval za obyčejnou výpravu za uměleckými skvosty. Stal se ale návštěvníkem číslo 10 000 000 a to nemůže zůstat jen tak. Muzeum mu zajistilo jedinečnou noc o samotě „ve společnosti“ Rembrandtova skvostu Noční hlídka.

Červený koberec, ovace, pohodlná pohovka a nakonec i zcela opuštěné muzeum. Stefan Kasper si asi nikdy dřív ani nepředstavoval, že by ho něco podobného potkalo, přesto se dočkal. Pro svůj „zlatý lístek“, jak píše agentura AFP, si zašel ve čtvrtek, když do slavného domu umění zamířil se svými studenty z nedalekého Aerdenhoutu. Nakonec strávil noc.

„Spal jsem jen metry od Noční hlídky. Pořád tomu nemůžu uvěřit,“ komentoval to Kasper po jedinečné noci. Jednalo se podle něj skutečně o ničím nerušený zážitek. „Nebyla tu žádná ostraha, nebo byla opravdu dobře schovaná,“ popisuje muzejní samotku.

Kasper uvedl, že měl možnost pořídit si pár selfie a procházet se jen tak v ponožkách po velkých sálech. Bylo o něj taky náležitě postaráno: gazpacho, hovězí připravené kuchařskou špičkou z restaurace s michelinskou hvězdou a dobré pití.

Kasper přiznává, že nikdy nebyl zrovna velkým fanouškem Rembrandtova díla. Ale teď se prý na jeho slavnou malbu dívá novýma očima. „Objevil jsem tam postavy, kterých jsem si nikdy dřív nevšiml. Ožívaly mi před očima,“ říká. „Je to zážitek, který nikdy nedostanu z paměti,“ uzavírá šťastný učitel.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek