Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Muzikál La La Land si vytančil nejvíc nominací na Oscara

Muzikál La La Land si vytančil nejvíc nominací na Oscara

Nejvíce nominací na americké filmové ceny Oscar za rok 2016 získal romantický muzikál La La Land, který před dvěma týdny ovládl i letošní ceny Zlatý glóbus. Snímek mladého režiséra Damiena Chazela se o Oscary utká ve 14 kategoriích. Počtem nominací dotáhl La La Land historický rekord velkofilmu Titanic z roku 1997 a snímku Vše o Evě z roku 1950.

Muzikál La La Land má šanci získat zlatou sošku Oscara mimo jiné za nejlepší film, nejlepší hudbu i nejlepší režii. Letošní cenu americké filmové akademie mohou získat také jeho protagonisté Emma Stoneová a Ryan Gosling.

O nejlepší film se La La Land utká se sci-fi snímkem Příchozí, který má celkem osm nominací, dramatem Mela Gibsona z druhé světové války Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny či se zmodernizovaným westernem Hell or High Water (Ať se stane cokoli), v němž zní hudba Nicka Cavea. Na nejlepší film byly nominovány i snímky Místo u moře, Skrytá čísla, Lion, Moonlight a Fences (Ploty).

O Oscara pro nejlepšího herce se Washington utká s Caseym Affleckem, Andrewem Garfieldem, Ryanem Goslingem a Viggem Mortensenem. Na nejlepší herečku v hlavní roli byly nominovány Isabelle Huppertová, Ruth Neggaová, Natalie Portmanová, Emma Stoneová a Meryl Streepová, která tak dosáhla historického rekordu v počtu nominací pro herečku.

O cenu za nejlepší režii budou letos bojovat Denis Villeneuve za film Příchozí, Mel Gibson za snímek Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny, Damien Chazelle (La La Land), Kenneth Lonergan (Místo u moře) a Barry Jenkins (Moonlight).

 

V kategorii cizojazyčný film postoupily do finále o Oscara íránské drama Klient, australský příběh o zakázané lásce v domorodém kmeni nazvaný Tanna, švédský snímek Muž jménem Ove, dánský váleční snímek Under sandet (Minové pole) a německá tragikomedie Toni Erdmann, která v prosinci ovládla Evropské filmové ceny vítězstvím v pěti kategoriích.

Český zástupce, černá komedie Happy End režiséra, scenáristy a kameramana Jana Sasky, který se dostal do širší nominace deseti filmů v kategorii krátkometrážních animovaných filmů, do závěrečného kola nepostoupil.

Vítězové 89. ročníku cen americké filmové akademie budou vyhlášeni na galavečeru v Los Angeles 26. února.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek