Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Mynářovy padesátiny na Hradě: Podívejte, kdo všechno přišel na oslavu kancléře

Mynářovy padesátiny na Hradě: Podívejte, kdo všechno přišel na oslavu kancléře

Sportovní „bafuňáři“, kapitáni průmyslu, sexuolog, kardinál, ale i řada bývalých a současných ministrů. Takovou sestavu uvítal ve čtvrtek večer v Jižních zahradách Pražského hradu prezidentův kancléř Vratislav Mynář. Kvůli oslavě padesátin, na kterou si připravil až 300 tisíc korun, musela veřejnost zůstat stranou. Policie mezitím šetří podezření z ovlivňování veřejné zakázky Lesní správou Lány, která spadá pod Mynáře. 

Hosté začali přicházet před 18. hodinou. Mezi nimi například ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO), exministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) nebo sexuolog Radim Uzel. Pořadatelé po chvíli přistavili do prostorů před vchod květináče se stromky, aby novinářům znemožnili výhled.

Kolem novinářů prošel také hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Řekl, že Mynářovi nese tři specifické dárky, nechtěl ale přesně říci, o jaké jde. Novinářům také řekl, že prostory Jižních zahrad si jako Mynář může pronajmout každý, ceník prý visí na stránkách Správy Pražského hradu.

Mezi hosty dorazil například šéf Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, sportovní manažer Miroslav Černošek nebo exministr Martin Pecina, který přinesl whiskey. Slavit přišel i šéf fotbalové Slavie a česko-čínská spojka Jaroslav Tvrdík nebo exministři Jaroslav Palas, Dana Jurásková či Jan Kohout.

Více na webu Blesk.cz.