Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Na pohádku jen s doprovodem rodičů. Kráska a zvíře je podle ruského politika propagací homosexuality

Na pohádku jen s doprovodem rodičů. Kráska a zvíře je podle ruského politika propagací homosexuality

Ruská cenzura dnes pustila do kin americký film Kráska a zvíře, který chtěl poslanec Státní dumy Vitalij Milonov zakázat kvůli propagaci homosexuality. Hraná adaptace animované klasiky společnosti Disney bude ale v ruských kinech přístupná jen mládeži starší šestnácti let. Mladší diváky musejí doprovodit rodiče.

Milonov, monarchista a vyznavač ortodoxního pravoslaví, v Rusku i v zahraničí proslul jako militantní ochránce mravnosti a navrhovatel zákona o zákazu propagace homosexuality mezi mládeží. Na ministra kultury Vladimira Medinského se dopisem obrátil s žádostí, aby obsah filmu prověřili ministerští úředníci kvůli podezření, že v rozporu s ruským zákony propaguje homosexualitu.

Podle Milonova je film "neodpovědnou propagandou hříchu" a jeho uvedení do kin motivují jen peníze. "Pod pláštíkem dětské pohádky se divákům předkládá zjevná, nezakrytá a neodpovědná propaganda hříchu," což prý potvrzuje množství rozhněvaných ohlasů. „Hlavním úkolem státu je chránit děti před špínou světa," napsal poslanec ministrovi.

Milonov nejspíš reagoval na nedávné vyjádření amerického režiséra snímku Billa Condona. Ten bez dalšího upřesnění řekl, že celovečerní film, který v Rusku má stejně jako v Česku vstoupit do kin 16. března, obsahuje "první výhradně homosexuální okamžik" v historii studií Disney.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek