Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nacistické nápisy v New Yorku nedostaly šanci. Obyvatelé je z metra odstranili

Nacistické nápisy v New Yorku nedostaly šanci. Obyvatelé je z metra odstranili

Počmárané vagony metra nejsou v New Yorku ničím zvláštním. Když však cestující zjistili, že vůz je zevnitř celý pomalovaný nacistickými malůvkami a hesly, došla jim trpělivost. Sehnali si prostředky a metro vyčistili.

Když Gregory Locke nastoupil v sobotu večer do metra, hned mu ve vagonu přišlo něco zvláštní. Lidé seděli potichu, zaražení a zírali po sobě. Po chvilce mu došlo proč. Celý vagon byl pomalovaný hákovými kříži a nacistickými nápisy. „Židé patří do trouby", „zničte islám" nebo „heil Hitler", stálo na nich.

Jednomu muži však došla trpělivost. „Potřebujeme alkohol,“ řekl. Locke o situaci později napsal status na Facebooku. Celá akce ho ohromila. „Nikdy jsem neviděl tolik lidí najednou sáhnout do tašek a hledat kapesníky a mýdlo,“ rozplýval se nad ochotou cestujících.

Do dvou minut bylo po nápisech. Pachuť v cestujících ale přetrvala. A nejen v nich. Lockův status nasbíral 100 tisíc lajků, všimla si ho i dcera poražené prezidentské kandidátky Chelsea Clintonová. A většina lidí v komentářích nápisy odsuzovala a divila se, že je něco takového v dnešní době vůbec možné.

Někteří dali událost do souvislosti s nově zvoleným prezidentem Donaldem Trumpem. Jenže Locke upozorňuje, že ačkoli to nikdy nebyl celý vagon, podobné nápisy na zdech metra viděl už dříve.

Guvernér státu New York Andrew Cuomo v neděli na Twitteru poukázal na jiný incident s nacistickou symbolikou. Svastiku na americké vlajce někdo přemaloval na čtverec s nápisem LOVE. „Tohle je to, co Newyorčané dělají. Mění nenávist v lásku,“ napsal guvernér.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek