Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Našel se „viník“ Trumpovy twitterové závislosti. Našeptávala mu to exmanželka, kterou chtěl poslat do Česka

Našel se „viník“ Trumpovy twitterové závislosti. Našeptávala mu to exmanželka, kterou chtěl poslat do Česka

Záliba Donalda Trumpa v sociální síti Twitter je pověstná. 140 znaků používá jako hlavní kanál, skrze který ventiluje do světa, co se mu honí hlavou. A mnohdy má obdivuhodnou kadenci – tweet za tweetem v rychlém sledu účtuje s oponenty a médii. Teď se ale svět dozvídá i něco víc o tom, kde se tato záliba vzala. Jak prozradila Trumpova první manželka – česká rodačka Ivana – byla to právě ona, kdo ho do tweetování pobízel.

Ivana Trumpová promluvila o prezidentovi USA v interview pro CBS. Řekla, že s nejmocnějším mužem světa stále jednou týdně mluví a že právě ona ho dotlačila k Twitteru. Ukázala mu ho jako cestu, jak obejít média a dostat se k lidem přímo.

„Řekla jsem: 'Myslím, že bys měl tweetovat. Je to nový směr, nová technologie,“ popsala Trumpová. „Pokud chceš dostat svoje sdělení dál ve správné formě – aniž bys mluvil s New York Times, které překroutí každé tvé slovo – tohle je způsob,“ vysvětlila svoje slova.

Trump se do Twitteru pustil po hlavě. Krátké vzkazy používá s vysokou frekvencí k chvále sebe sama a své administrativy, k útokům na oponenty a k opakované kritice respektovaných médií, která mu nejsou nakloněna. Slovní spojení „Fake news“ se u něj objevuje s železnou pravidelností. Mnoho vzkazů se ovšem prezidentovi USA rychle rozleží v hlavě, jak INFO.CZ psalo zde.

Trumpová se v interview vyjádřila i k nabídce, aby se stala velvyslankyní v Česku, o čemž se před časem čile diskutovalo. Potvrdila, že nabídka od Trumpa skutečně přišla. Trumpová ji ale odmítla, což v druhé polovině června oznámila na Hradě Miloši Zemanovi. Ten podle svých slov zuřil, když mu Trumpová vylíčila, že by pro ni mise v Praze byla „pracovně náročná“. Dnes už se Ivana uchyluje k diplomatičtějšímu vysvětlení. Prý má příliš ráda „svoji svobodu,“ jak pro CBS uvedla. „Proč se loučit Miami v zimě, Saint-Tropez v létě, a jarním nebo podzimním New Yorkem? Mám perfektní život.“

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek