Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Nastav si to a pak zhasni.“ Přestřelka Zemana a Sobotky podnítila lidovou tvořivost

„Nastav si to a pak zhasni.“ Přestřelka Zemana a Sobotky podnítila lidovou tvořivost

V otevřený konflikt mezi prezidentem a premiérem se změnilo vystoupení před novináři před schůzkou Miloše Zemana a Bohuslava Sobotky. Ti si v přímém přenosu ostře vyměňovali názory na postup ohledně demise vlády, konkrétně na to, zda ji měl Sobotka odpoledne podat nebo ne. Premiér demisi nepodal, prezident se přesto choval a vyjadřoval, jako kdyby to udělal. Kuriózního momentu se ihned chopil internet a lidová tvořivost.

Zaujal například moment v samém úvodu brífinku. Zeman v něm Sobotku holí a nedůstojnými pokyny naváděl, aby si obrátil mikrofon a začal mluvit. Pozornosti neušel ani prezidentův odchod ze sálu v době, kdy premiér stále mluvil.

Prezident Sobotkovi sdělil, že očekával demisi. Následně mu poděkoval za dosavadní práci a požádal ho, aby vláda plnila dál svou roli, dokud nebude jmenována nová. Sobotka ale odpověděl, že na Hrad přišel diskutovat o aktuální situaci a zarazilo ho, jak ke schůzce hlava státu přistoupila.

Bitva mezi týmy obou ústavních činitelů následně pokračovala i na sociálních sítích. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček vyvěsil na Twitter odkaz na avízo o podání demise. Mluvčí vlády Martin Ayrer ale vzápětí kontroval, že Ovčáček na jeho upřesňující SMS nereagoval. Podívejte se na vše ve fotogalerii.

360p 240p
Brífink Miloše Zemana a Bohuslava Sobotky

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek