Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ne velvyslankyně, ale spisovatelka. Ivana Trumpová píše nové paměti, o Donaldovi i o dětech

Ne velvyslankyně, ale spisovatelka. Ivana Trumpová píše nové paměti, o Donaldovi i o dětech

Bývalá manželka nového amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivana, která pochází ze Zlína, píše paměti. Kniha, ve které se zaměří na společné děti i na svou minulost, vyjde 12. září. Dnes to podle agentury AP oznámilo nakladatelství Gallery Books, které dílo s názvem Raising Trump (volně přeloženo jako Trumpovská výchova) vydá.

„Zatímco její bývalý manžel se stal 45. prezidentem Spojených států, před reflektory médií byly vrženy i jeho děti. Byla to ale Ivana, kdo je vychoval a která jim vštípila to, co považuje za nejdůležitější životní lekce: věrnost, čestnost, zásadovost a elán," uvedlo v prohlášení nakladatelství.

Kniha podle Gallery Books bude nejen příběhem o mateřství, síle a houževnatosti, ale také o Ivanině dětství v komunistickém Československu, jejím útěku před režimem, životě v New Yorku, divoké romanci či o jejím mimořádném podnikatelském úspěchu.

Ivana Trumpová, za svobodna Zelníčková, se za Trumpa provdala v roce 1977, pár se rozvedl v roce 1992. Dnes osmašedesátiletá Trumpová má s bývalým manželem tři děti – Donalda mladšího, Ivanku a Erika. Ty také do knihy přispějí se svými vzpomínkami.

V prohlášení trojice společných dětí Trumpové a Trumpa oznámila, že je z knihy nadšená a že Ivana byla úžasná matka, učitelka i jejich inspirace. Trumpová pak v tiskové zprávě poznamenala, že dílo je zčásti i odpovědí na poklony, které se jí za výchovu dětí dostaly.

„Byla jsem přísná a milující matka, která je naučila znát hodnotu dolaru, nelhat, nepodvádět a nekrást, vzájemně se respektovat a která je naučila i další životní moudra, o která se nyní podělím v Raising Trump společně s neupravenými příběhy o Donovi, Ericovi a Ivance od jejich nejútlejšího dětství do doby, než se stali prvními syny a první dcerou (Spojených států)," upřesnila Trumpová.

Trumpová se psaní knih věnovala již dříve. Je mimo jiné autorkou románu For Love Alone (překládáno jako Sama na lásku), kvůli kterému se s ní Trump v roce 1992 soudil o 25 milionů dolarů. Trump v žalobě tvrdil, že román vychází z jejich manželství, čímž porušila tajnou část rozvodové dohody. Trumpová reagovala protižalobou a spor v roce 1993 skončil vzájemným urovnáním.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek