Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nejdřív vyhodili cestujícího s platnou letenkou, teď jim na palubě zemřel obří králík. Další průšvih United Airlines

Nejdřív vyhodili cestujícího s platnou letenkou, teď jim na palubě zemřel obří králík. Další průšvih United Airlines

Americká letecká společnost United Airlines od úterý vyšetřuje uhynutí obřího králíka, kterého přepravovala z Londýna do Chicaga. Devadesát centimetrů měřící zvíře jménem Simon putovalo k novému majiteli, ale po příletu na chicagské O'Haraovo letiště bylo nalezeno mrtvé. Co přesně se mu stalo není zřejmé, podle majitelky ale bylo před odletem v pořádku. Pro společnost jde v krátké době o další potíž, která přitahuje nechtěnou publicitu. Informovala o tom BBC.

Aerolinky v prohlášení zaslaném BBC uvedly, že jsou ze Simonova úmrtí „smutné“ a okolnosti uhynutí zvířete vyšetřují. Podle britských médií je to pro společnost, která čelí skandálu kolem pasažéra násilně vyvedeného z letadla, další negativní publicita.

Britský bulvární deník The Sun uvádí, že desetiměsíční Simon byl synem největšího králíka na světě, 1,3 metru měřícího Dariuse. Simonova majitelka Annette Edwardsová listu řekla, že králíka tři hodiny před odletem prohlédl veterinář a zvíře podle něj bylo zdravé. Edwardsová dodala, že Simona koupil „velice slavný klient“, který je nyní rozzloben.

1080p 720p 480p 360p 240p
Tento incident před časem tvrdě dopadl na United Airlines

Chov obřího králíka vyjde podle The Sun na 5000 liber (asi 157 000 korun) ročně. Podle chovatelů jsou tito králíci přítulní, přátelští, velmi inteligentní a jdou snadno vycvičit.

BBC uvádí, že smrt zvířat na palubě letadel je vzácná. Data amerických úřadů například ukazují, že v roce 2015 aerolinky v USA registrují 35 takových případů. United Airlines ze statistiky vycházejí nejhůř. Na druhou stranu – přepravily víc než 97 tisíc zvířat a za letu zemřelo 14 z nich.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek