Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nejslavnější kardiochirurg Česka Pirk končí. Zachránil i Gotta

Nejslavnější kardiochirurg Česka Pirk končí. Zachránil i Gotta

Hvězda české kardiochirurgie Jan Pirk (69) odchází z pozice přednosty Kliniky kardiovaskulární chirurgie v IKEM. Operovat ale bude dál.

Proč se rozhodl skončit v prestižní funkci? „Vnímám to jako přirozený vývoj. Moji žáci už dorostli a můžou po mně práci převzít,“ vysvětluje profesor Jan Pirk. K jeho povinnostem ve funkci patřilo třeba dohlížení na rozpočty klinik, přístrojové vybavení i personální obsazení. „Funkci jsem zastával 26 let, teď se těším, že budu mít čas na odbornou literaturu a na rodinu. Manželka se pochopitelně těší hlavně na to druhé,“ usmívá se profesor Pirk.

Na místo nastupuje Pirkův žák docent Ivan Netuka (44). „Převzít řízení kliniky pro mě znamená především velkou zodpovědnost vzhledem k výsledkům, kterých pan profesor dosáhl. Jsem nesmírně rád, že zůstává plně aktivní, abychom mohli nadále čerpat z jeho odborných zkušeností,“ uvedl.

„Operovat plánuji ve stejné míře jako dosud,“ říká Jan Pirk, který zvládne okolo 220 operací ročně. Zároveň zůstane na pozici šéfa Kardiocentra, které zastřešuje všechny kardiologické kliniky IKEM. „Budu tak moci na všechno dohlédnout, ale rutinní vedení kliniky jsem předal,“ vysvětluje.

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek