Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nekonečné přijímací řízení. Zaměstnanec Facebooku prošel sedmnácti pohovory

Nekonečné přijímací řízení. Zaměstnanec Facebooku prošel sedmnácti pohovory

Přijímací pohovory nemá rád asi nikdo. Ti, kteří by rádi pracovali pro největší sociální síť světa, by se ovšem měli pořádně obrnit. Několik kol přijímacího řízení je v případě Facebooku běžná věc, občas je to ale přeci jenom extrém.

Povinností každého uchazeče o práci je absolvovat přijímací pohovor. Facebook si na nich dává mimořádně záležet. Když už totiž největší sociální síť jednou někoho přijme, chce mít jistotu, že udělala správný krok.

Na přijímací řízení ve Facebooku nejspíš nikdy nezapomene Chris Gomersall, který pro společnost v minulosti pracoval. „Prošel jsem kolečkem přijímacích pohovorů. Myslím, že jich bylo celkem sedmnáct, než mě přijali,“ podělil se muž o svou zkušenost se zpravodajským webem CNBC

Nakonec byl muž, který v současnosti řídí vlastní společnost Atomized, úspěšný a stal se na téměř čtyři roky tvůrcem strategií Facebooku. Jeho pozice ve společnosti byla novinkou, a tak se zprvu domníval, že právě proto bylo přijímací řízení tak zdlouhavé.

„Myslel jsem si, že to bylo proto, že moje funkce nikdy předtím neexistovala. Pak jsem ale zjistil, že každý, kdo chce pracovat pro firmu, musí absolvovat totéž. Ve Facebooku je vše založeno na výkonu a výsledcích, není to práce z hodiny na hodinu,“ vyprávěl Chris Gomersall.

Právě to je důvodem, proč firma dělá tak náročné přijímací pohovory. U lidí, kteří vstoupí do řad zaměstnanců, chce mít jistotu, že najala skutečné profesionály. Ti, kteří náročnou zkouškou projdou, tak mají jistotu, že jim vedení a personalisté zcela důvěřují a že věří v jejich úspěch.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek