Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nešťastná smrt školačky: Ve spánku ji zabila podomácku opravená nabíječka iPhonu

Nešťastná smrt školačky: Ve spánku ji zabila podomácku opravená nabíječka iPhonu

Prasklý kabel není něco, co by se mělo podomácku opravovat. Příkladem budiž smutný příběh mladé dívky, která si nabíječku k iPhonu zalepila izolepou. Jako izolace to však zdaleka nestačilo, ve spánku se poškozeného drátu dotkla…

 
 

Le Thi Xoan (†14) našli ráno rodiče v bezvědomí v posteli. Rychle ji vzali do nemocnice, ale úsilí lékařů bylo marné. Museli potvrdit, že ji zabil elektrický proud.

„Předpokládáme, že zapojila svůj telefon do nabíječky a položila si ho na postel jako každou noc,“ konstatovala policie, která pod postelí našla očouzený kabel.

Jenže nabíječka (zřejmě nešlo o originál od jejího iPhonu 6, alespoň kabel vypadá kratší) byla prasklá, z izolace koukaly dráty. Xoan chtěla ušetřit pár korun, a tak ji vyspravila průhlednou lepicí páskou. Těžko říct, jestli důrazná varování v návodu k telefonu nečetla, nebo prostě nedbala. Jenže tohle kutilství se jí stalo osudným.

Jak se ve spánku převalovala, přišla do kontaktu s odhaleným drátem. Adaptér sice pouští do mobilu jen kolem dvou ampér pod napětím pět voltů, ale když se drát zkratuje, dokáže divy. Špatné nabíječky jsou také běžnou příčinou požárů.

Použití poškozených kabelů nebo nabíječek nebo nabíjení ve vlhkém prostředí může vést k požáru, úrazu elektrickým proudem nebo poškození iPhonu a dalšího majetku.

Více zpráv o nešťastných úmrtích na webu Blesk.cz. 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek