Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Netradiční výuka pro chůvy. Prestižní škola zařadila do osnov protiteroristické kurzy

Netradiční výuka pro chůvy. Prestižní škola zařadila do osnov protiteroristické kurzy

Prestižní britská škola pro chůvy Norland College jde s dobou. Do své výuky pod tlakem moderní doby zařadila i protiteroristické kurzy, píše AFP.

Sebeobrana, únikové řízení vozidla či kybernetická bezpečnost jsou nyní kurzy, které musí absolvovat studenti prestižní školy, z níž se rekrutují chůvy budoucí světové smetánky. Doba se změnila a škola musí reagovat na nové výzvy moderního světa. „Trénink chůvám pomůže aby dokázaly myslet dopředu a připravily se pro potenciálně nebezpečné situace,“ říká o nabídce nových kurzů Paul Gibson, bývalý šéf britské protiteroristické jednotky.

Absolventky školy zaujímají ta nejprestižnější místa v oblasti péče o děti – dělají chůvy potomkům byznysmenů, politiků i královských rodů, musí proto být připraveny na nečekané situace. Například španělská chůva Maria Teresa Turrion Borrallová, která se starala o prince George, byla rovněž absolventkou této školy.

„Kurzy jsme zařadili proto, abychom našim klientům ukázali, že o jejich potomky se bude starat někdo, kde bude připravený zachovat chladnou hlavu v jakékoliv situaci,“ říká ředitelka školy Janet Roseová. „To potvrzují i naše studentky – jsou mnohem více připravené a více sebejisté v tom, že profesionálně zvládnou každou situaci,“ dodává. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek