Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Neuvěřitelná fotka manželek státníků. Partner lucemburského premiéra pobouřil Erdoganovu choť

Neuvěřitelná fotka manželek státníků. Partner lucemburského premiéra pobouřil Erdoganovu choť

Tradiční společné fotografování manželek a partnerek hlav států zemí severoatlantické aliance (NATO) bylo ve čtvrtek kontrastním bojem idejí otevřeného liberalismu a tradičního rodinného života. Na tradičně dámskou fotografii se totiž dostal i „první gentleman“ Gauthier Destenay, partner lucemburského premiéra Xaviera Bettela. A postavil se hned vedle Emine Erdoganové, muslimské manželky tureckého prezidenta Recepa Erdogana. 

Destenayse se na fotografii prvních světových dam dočkal vskutku výjimečného místa – mezi první dámou USA Melanií Trumpovou a muslimskou manželkou tureckého prezidenta Erdogana Emine. Ta z toho, že je na společné fotografii vedle přítele premiéra – gaye, nebyla vůbec nadšená, uvedl server Daily Mail. Za vše hovořil její výraz tváře. 

První gentleman Destenay do manželství s Bettelem vstoupil v roce 2015, poté, co Lucembursko uzákonilo svazky osob stejného pohlaví. "Svou homosexualitu jsem nikdy neskrýval, ale ani jsem nebyl politik, který by svou kariéru tvořil na tom, že je gay," řekl ke své orientaci Bettel. Lucemburský pár je nyní jediný gay pár, který je v čele země. Dříve se svou afinitou k osobám stejného pohlaví netajila například bývalá islandská premiérka Johanna Siguroardottirová či bývalý belgický premiér Elio DiRupo, ti však již v úřadě nejsou. 

Kromě Destenaye, Trumpové a Erdoganové byla na fotografii i čerstvá první dáma Francie Brigitte Trogneuxová, Slovniska Mojca Stropniková či belgická královna Mathilda. Fotografie vznikla před společnou sobotní večeří v belgickém královském paláci.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

INFO.CZ spouští novou rubriku, která nabízí aktuální zpravodajství o Evropské unii. Reportáže, analýzy a komentáře naleznete zde>>>

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek