Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Neuvěřitelná neznalost Američanů. Až příliš mnoho dospělých si myslí, že hnědé krávy dávají čokoládové mléko

Neuvěřitelná neznalost Američanů. Až příliš mnoho dospělých si myslí, že hnědé krávy dávají čokoládové mléko

Sedm procent dospělých Američanů věří, že čokoládové mléko produkují hnědé krávy. Vyplývá to z celostátního online průzkumu společnosti Innovation Center of U.S. Dairy. Výzkum ukázal doslova překvapivé výsledky.

Zmíněných sedm procent odpovídá více než 16 milionům dospělých obyvatel USA, kteří se domnívají, že z hnědých krav je možné získat čokoládové mléko. Jestli si myslí, že stejná zvířata produkují také kakao a cukr, tedy suroviny na výrobu zmíněné pochoutky, už společnost nezjišťovala.

Výsledky průzkumu provedeném na tisícovce osob starších 18 let potvrzují nedostatečné znalosti dnešních Američanů o zemědělství, respektive neznalost některých zcela základních věcí. Už v 90. letech odhalila studie, že 1 z 5 obyvatel USA neví, že hamburgery se vyrábí z hovězího masa. Od té doby se nejspíš mnoho nezměnilo.

Když jiný tým výzkumníků hovořil s dětmi ze čtvrté, páté a šesté třídy v jedné městské škole v Kalifornii, zjistil, že neznalost může být ještě větší. O výskytu hovězího v hamburgeru netušily 4 z 10 respondentů, 3 z 10 nevěděli, že se sýry vyrábí z mléka. Více než polovina dětí nevěděla, že okurka, cibule a salát jsou rostliny.

Nezbývá než doufat, že například v Česku by podobné otázky skončily správnou odpovědí, nikoli ostudou.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek