Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Neuvěřitelné setkání: Žena se potkala s mužem, který nosí obličej jejího mrtvého manžela

Neuvěřitelné setkání: Žena se potkala s mužem, který nosí obličej jejího mrtvého manžela

Počátkem roku 2006 se Andy Sandness pokusil o sebevraždu. Přiložil hlaveň své automatické pistole pod bradu a stiskl spoušť. Nezemřel, rána mu zničila většinu obličeje. Po deseti letech doktoři našli vhodného dárce, který mu daroval svůj obličej. Rudy Rossová, která Sandnessovi darovala obličej zesnulého manžela, se s ním nyní osobně setkala. Setkání bylo emotivní a plné (možná až překvapivě) pozitivních emocí.

Obličej Andyho Sandnesse byl po neúspěšném pokusu o sebevraždu zcela zničený. Doktoři se jej pokusili rekonstruovat, ale muž musel čelit neustálým komplikacím, například opakovanému upadávání nosu. Jeho obličej se také v důsledku tříštivých zlomenin o čtvrtinu zmenšil. Sandness se sice zotavoval, ale uchýlil se do ústraní a odmítal jakýkoliv sociální kontakt.

V polovině roku 2016 se zastřelil Calen Ross, a to zrovna v době, kdy byla jeho manželka v osmém měsíci těhotenství. Lilly Rossová, manželka zesnulého, se rozhodla, že jeho orgány nabídne k darování. Ross měl psychické problémy, ale jeho tělesná schránka žádnými problémy netrpěla. Rossová dala souhlas s darováním plic, ledvin a dalších orgánů. Nakonec souhlasila i s nejzvláštnějším dárcovstvím – s darováním obličeje. Shoda s Andym Sandnessem byla až překvapivá – muži byli stejně staří, stejné krevní skupiny, barvy pleti a struktury obličeje. „Mohli to být bratranci,“ řekl dokonce chirurg Samir Mardini agentuře AP.

Jak se změněl Andyho život po transplantaci? Jak si zvyknul na nový obličej? Pokračování na Reflex.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek