Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Neuvěřitelný kiks. Muž ve Švédsku našel ve schránce dopis pro Vladimira Putina

Neuvěřitelný kiks. Muž ve Švédsku našel ve schránce dopis pro Vladimira Putina

Asi každému se někdy stalo, že ve své schránce našel psaní, které patřilo někomu jinému. Dopis, který pošťák omylem doručil jednomu muži ve Švédsku, však poutá nezvykle velkou pozornost. Původním adresátem byl totiž ruský prezident Vladimir Putin. 

Když Per z jihošvédského města Trelleborg otevřel v pondělí svoji poštovní schránku, nemohl uvěřit svým očím. Mezi poštou našel dopis, který byl úhledným rukopisem adresován ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.

Původně si myslel, že se jedná o vtípek některého z jeho kamarádů. Tuto teorii však při bližším prozkoumání psaní zavrhnul. Zjistil totiž, že dopis byl orazítkovaný na poště v Hallsbergu – městě, které je od jeho bydliště vzdálené stovky kilometrů.

Poštovní omyl je o to záhadnější, neboť jedinou podobností mezi iniciály na dopise a těmi, na něž byla nevyžádaná pošta doručena, je číslo dveří.

Podle společnosti Postnord, která dopis doručovala, musel udělat chybu stroj, který roztřiďuje poštu. Občas se prý stává, že nedokáže správně přečíst adresu na obálce a poštu pak chybně zařadí do jiné škatulky, než má.  Pro představu, Trelleborg je od Moskvy vzdušnou čarou zhruba 1532 kilometrů daleko.

Takové vysvětlení však Pera neuspokojilo. „Na co si to Postnord hraje? Někdo určitě musel ten dopis vidět, minimálně ten, kdo ho doručoval,“ řekl místním novinám Trelleborgs Allehanda. Přestože byl zvědavý, co se v dopise píše, psaní neotevřel.