Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Neuvěřitelný příběh: Policista zachránil život novorozenci v popelnici. Po 25 letech se setkali

Neuvěřitelný příběh: Policista zachránil život novorozenci v popelnici. Po 25 letech se setkali

Policista Michael Buelna zažil před pětadvaceti lety pernou noc jako nováček ve sboru strážců zákona. V nebývale mrazivém počasí, které rozhodně není v Kalifornii obvyklé, zaslechl při patrole ve městě Santa Ana vycházet z popelnice pláč nemluvněte. Chlapečkovi tehdy jeho všímavost zachránila bezpochyby život, po adopci se ale jeden druhému ztratili z očí. Jak vypadalo setkání zachránce a zachráněného po pětadvaceti letech?

Zelenáče v policejním sboru poslali oné noci prošetřit okolnosti pobodání, ke kterému došlo v jedné ze čtvrtí Santa Any, kalifornského města s téměř 350 tisíci obyvateli, o den dříve. Když prohledával místo činu, kontaktovali jej lidé ze sousedství, kteří měli pocit, že zaslechli odněkud přicházet dětský pláč. Policista se tak nově zaměřil na pátrání po dítěti.

Když se přiblížil ke kontejnerům, zdálo se mu najednou, že je na správné stopě. Z jednoho z nich se totiž ozývaly zvláštní zvuky, které připomínaly tenoučké mňoukání. Když odsunul odpadky ležící na povrchu popelnice, vykoukl na něj novorozený chlapeček. Byl sice na živu, ale velice slabý.

Že je děťátko na světě jen velice krátce, dokazovala skutečnost, že mělo na sobě dosud pozůstatky placenty a dokonce i neodstřiženou pupeční šňůru. K jeho pokožce se stačily přilepit zbytky odpadků z kontejneru a dech byl jen velice mělký, takže mu policista poskytl první pomoc.

Chlapeček byl prochladlý, jelikož noc byla neobvykle mrazivá, a zoufale vyhládlý. Policistovi Michaelu Buelnovi bylo jasné, že potřebuje bezodkladně lékařskou péči. Pospíšil si tedy do nejbližší nemocnice a po cestě se rozhodl jej pojmenovat Adam. Na pohotovosti se malého ujali lékaři a pomohli mu zachránit život.

Zanedlouho se Adamovi vedlo lépe a byl zařazen do registru dětí k adopci v kalifornském okrese Orange County. Po všem, čím si musel nalezenec v prvních okamžicích svého života projít, bylo jasné, že se zájmem ze strany svých biologických rodičů nemůže počítat. Na straně druhé ale k chlapečkovi přilnul mladý policista a přemýšlel o tom, že si děťátko osvojí.

Než ale stačil dát dohromady veškeré potřebné papíry, putoval novorozený Adam do náhradní rodiny, která byla už delší dobu zapsaná v registru rodičů se zájmem o adopci. Maminkou a tatínkem se tak pro něj stal bezdětný manželský pár Elizabeth Bartonová a Daniel Fernandez z Orange County, kteří se rozhodli chlapce přejmenovat z Adama na Robina.

Nalezenec z kontejneru měl štěstí v neštěstí. Po dramatickém příchodu na svět se nakonec dostal do milující rodiny a Elizabeth s Danielem jej vychovávali, jako by šlo o jejich vlastní dítě. Když dospěl k věku 24 let, rozhodli se, že svému adoptivnímu synovi poví popravdě, jaký je jeho příběh. Robin byl šokovaný, když zjistil, že byl vydán napospas smrti mezi odpadky, než jej zachránil policista. Okamžitě se rozhodl, že se chce se svým zachráncem setkat.

Michael Buelna mezitím po dlouholeté kariéře odešel v bezmála šedesáti letech do penze. Ačkoliv pomohl v rámci svého působení u policie mnoha jiným, nikdy mu nepřestalo vrtat hlavou, co se asi stalo s malým chlapečkem, kterého jedné mrazivé noci zachránil z popelnice.

Někdejší nalezenec, nyní pětadvacetiletý mladý muž, mezitím vypátral domek, kam se uchýlil jeho zachránce na důchod a spolu se svými adoptivními rodiči se za bývalým policistou vypravili. Když se důstojník s Robinem setkali, neubránili se oba slzám dojetí. Objali se a dlouho si povídali, přičemž se ukázalo, že mají společného víc, než se zdálo.

Také Buelnu totiž opustili jeho biologičtí rodiče, když byl malý chlapec. Společně se svými čtyřmi sourozenci tak byl kdysi rovněž zaregistrován k adopci. Při setkání se mu dostalo od Robina poděkování a Buelna na oplátku nalezence ujistil, že je nesmírně rád, jakým směrem se jeho život vyvinul.

Ze setkání s policejním důstojníkem měli velikou radost i manželé Elizabeth a Daniel, kteří nalezeného chlapečka vychovali v řádného mladého muže. Byla to pro ně totiž první příležitost, aby mohli Michaelu Buelnovi osobně poděkovat za záchranu opuštěného děťátka, které jim nakonec přineslo do života tolik štěstí.

Robin Barton se ovšem rozhodl, že využije setkání se svým zachráncem, aby se jej pozeptal na několik věcí. Všechny přítomné pak ohromil, když prohlásil, že odpouští své matce. Ta podle něj byla s největší pravděpodobností mladou chudou dívkou, která se ocitla v nesmírně obtížné životní situaci, kterou se rozhodla řešit nejhorším možným způsobem.

Jako bývalý policista měl Michael Buelna řadu užitečných kontaktů, a tak nabídl Robinovi svou pomoc při pátrání po nalezencově biologické matce. Po pár měsících bylo pátrání Robina a Michaela, z nichž se mezitím stali přátelé, úspěšné. Podařilo se jim dostat na stopu Sabriny Diazové, která byla matkou odloženého dítěte.

Zachráněnému a policistovi se potvrdila domněnka o mladé ženě v nelehké situaci. Sabrině Diazové bylo v době porodu pouhých devatenáct let. Současně se ukázalo, že si žena akorát odpykala tři roky ve vězení a byla deportovaná do Mexika. Robin se rozhodl ji kontaktovat alespoň telefonicky, aby tak symbolicky uzavřel smutnou historii.

Čekalo jej ale ještě velké překvapení. Když totiž příběh o jeho setkání s policistou Michaelem Buelnem po 25 letech odvysílala televize, přihlásil se na policejní stanici muž jménem Marcos Meza, který tvrdil, že je Robinovým biologickým otcem.

Se Sabrinou Diazovou měl poměr v době, kdy přišla do jiného stavu, pak ale z jeho života náhle zmizela a o tom, že s ní má dítě, se dozvěděl, až když se jej byla vyptávat policie. Marcos Meza pak svého syna zkoušel dlouhá léta bezúspěšně najít. Když se díky televizi dozvěděl, že je naživu, chtěl se s ním setkat.

Když ke schůzce Robina s biologickým otcem došlo, čekalo na někdejšího nalezence další pořádné překvapení. Zjistil totiž, že má pět sester, dvě z nich byli jeho prvnímu setkání s otcem přítomné. Dojetí všech přítomných, kteří si ihned padli do oka, ze setkání po čtvrt století, pak neznalo mezí.

Spolu se znovuobjevenou Robinovou rodinou se raduje i policejní důstojník Michael Buelna. Ten se „svým“ nalezencem zůstává nadále v blízkém kontaktu a pochvaluje si, jak je skvělý pocit vidět, že z malého chlapečka z kontejneru na odpadky, kterého zachránil za chladné noci, vyrostl férový, přímý a sympatický mladý muž.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek