Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nevěstinec v Bangladéši. Peklo zaznamenané objektivem fotoaparátu

Nevěstinec v Bangladéši. Peklo zaznamenané objektivem fotoaparátu

Bangladéš je jednou z mála muslimských zemí, kde je prostituce legální. To ale v žádném případě neznamená, že se tam mají prodávající se dívky lépe než v zemích, kde vykřičené domy oficiálně neexistují. Možná právě naopak. Stačí se podívat na Kandaparu, jeden z nejdéle fungujících nevěstinců v zemi.

Ten byl navzdory demolici v roce 2014 opět obnoven a jeho již 200letá historie tak pořád pokračuje. Uvnitř areálu ohraničeného vysokou zdí se prodává na 700 žen a dívek. Žijí tam společně se svými dětmi a pasáky. Mnoho z nich se dokonce přímo zde narodilo, další sem byly prodány vlastními rodinami, či sem uprchly před agresivními manžely. Oficiálně jim sice musí být 18 let, ale většinou tomu tak není. Nikomu to ale nevadí. Koneckonců policisté i politici jsou zde častými návštěvníky.

Prostitutky nemají žádnou svobodu ani práva. Většinou pocházejí z chudých poměrů, a tak patří konkrétní madam či pasákovi. Nesmějí chodit ven, ani si nechávat vlastní peníze. A to do té doby, než splatí své "dluhy". To trvá ve většině případů něco mezi jedním rokem až pěti lety. Poté se stanou nezávislými a mohou například konečně odmítnout zákazníka. Mohou rovněž odejít, ale vzhledem k tomu, jak na ně nahlíží většinová společnost, zde většinou zůstávají.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Aktuální volební preference a průzkumy k prezidentským volbám 2018 si můžete prohlédnout zde>>>

Další zajímavé fotogalerie Reflexu najdete zde >>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek