Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nová série První republiky odstartovala. Na veřejnost se dostane další tajemství z minulosti

Nová série První republiky odstartovala. Na veřejnost se dostane další tajemství z minulosti

První republika se vrací. Seriál České televize odstartoval v pátek 8. září druhou řadu a už první díl napovídá, že vyprávění bude stejně tajemné jako v první sérii. Na co se mohou diváci v seriálu těšit?

První díly rodinné ságy Valentů vznikly v roce 2014. Každý díl tehdy sledovalo v hlavním vysilacím čase v průměru 1,3 milionu diváků. Na pokračování příběhu si ale fanoušci museli počkat až do letošního roku, přestože dobová sága zaznamenala úspěch i ve světě. Odkoupili ho produkce ve střední Evropě, Americe, Číně a dokonce i na Blízkém východě

Seriál První republika pokračuje druhou řadou

Druhá řada se odehrává osm let po konci té první, tedy v roce 1928. Jaroslav Valenta v podání Jiřího Vyorálka se vrací z vězení, kde si odpykával podíl za vraždu manželů Léblových, a je připraven převzít zpět rodinnou firmu, o kterou se mezitím staral jeho bratr Vladimír Valenta, kterého hraje Ján Koleník. Toho začíná pronásledovat jeho tajemství z dob služby u Československých legií.

V seriálu se objevují původní postavy. Kromě bratrů Valentových se tak vrací i Vladimírova bývalá žena Magdaléna (Veronika Arichteva) a Jaroslavova manželka Klára (Markéta Plánková). Jaroslavovy dcery za osm let vyrostly, herečky jejich rolí se proto obměnily. Irenu hraje Anna Fialová a Elišku Brigita Cmuntová.

První republika okouzlí kostýmy i hereckým obsazením

Jedním z ústředních témat nové série budou i ženská práva a emancipace, která byla v době první republiky teprve v plenkách. Mladší Valentova dcera Eliška, která se stihla provdat, se rozhodla pro studia medicíny, která byla v této době ještě stále doménou mužů. Starší Irena si zase v nové řadě prosadí závodění v autech.

Důležitou složkou seriálu budou i tentokrát propracované dobové kostýmy. Série bude mít celkem 13 dílů, na obrazovce ji diváci budou vídat v pátek večer od 20:00 na prvním programu České televize.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek