Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Novozélanďané kreativně obešli zákaz alkoholu. Postavili si vlastní ostrov

Novozélanďané kreativně obešli zákaz alkoholu. Postavili si vlastní ostrov

Poloostrov Coromadel na Novém Zélandu se rozhodl, že během oslav Nového roku zakáže alkohol. To se ale nelíbilo skupince lidí, která se rozhodla toto nařízení obejít. U pobřeží si tak vybodovala soukromý ostrůvek, na kterém mohl alkohol téct proudem. 

Skupina s pracovním názvem „Kiwi“ využila odliv a z písku vytvořila umělý ostrov, který je podle jejich slov opravňoval požívat alkoholické nápoje, neboť už se nacházeli v mezinárodních vodách. „Tomu se říká kreativní myšlení. Kdybych to býval věděl, pravděpodobně bych se k nim připojil,“ řekl podle serveru Newsweek velitel tamní policie John Kelly.

Pití alkoholu je na poloostrově Coromandel zakázáno hlavně z preventivních důvodů, mělo by totiž omezit násilí. Ti, kdo tento zákaz poruší, musí počítat s tím, že mohou ulevit svojí peněžence. Policie totiž rozdává pokuty až do výše 250 dolarů, což je v přepočtu více než 5 tisíc korun.

„Tohle je přesně to, co na tomto místě miluji – tu vynalézavost, tvořivost, povahu lidí,“ dodala starostka města Thames-Coromandel Sandra Goudieová.

Zákaz alkoholu během oslav Nového roku ale neřeší jenom Nový Zéland. K tomuto kroku přistoupil například i New York, na slavné Times Square, kde se během Silvěstra sejde na dva miliony lidí, byste si také neměli přinést lahev sektu.