Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nový iPhone si bude moct dovolit méně lidí. Nastartuje inovace, myslí si expert

Nový iPhone si bude moct dovolit méně lidí. Nastartuje inovace, myslí si expert

Apple představí v září další generaci iPhonu. Po loňských kosmetických úpravách se očekává, že bude přelomová. Ale také pořádně drahá. Na americkém trhu může stát kolem 1200 dolarů (asi 26,5 tisíce korun). Podle Davida Pierce, komentátora magazínu Wired, by však zákazníci neměli panikařit.

Pierce předpokládá, že nový iPhone nebude jediným modelem, který společnost představí. Už dříve se objevily zprávy, že kromě vlajkové lodi uvede na trh i modifikace současného iPhonu 7. Ty by neměly mít některé novinky jako bezrámečkový displej, zato mají lákat nižší cenou.

Apple se navíc podle Pierce díky zdražení znovu vrátí do čela inovací a dá mobilnímu telefonu luxusní nádech. „Většina lidí nekupuje super drahé věci, ale je to místo, kde se dějí inovace,“ praví. Tvrdí, že dnes lidé kupují buď nejlevnější telefony, nebo naopak ty nejdražší. Naopak zmizela střední třída mezi 200 a 600 dolary (4,5 tisíce až 13,5 tisíce korun).

Pierce se v komentáři podivuje nad tím, že ještě neexistuje třída super luxusních smartphonů. Tu by právě Apple nyní mohl vytvořit. Navíc tím předejde stížnostem zákazníků, že nestíhá telefony vyrábět a dodávat na trh, jak se občas dělo nyní. Vyšší cenou srazí poptávku.

Pomoci také může společnostem, které nabízí možnost pronájmu telefonu nebo koupi na splátky. Místo 1200 dolarů najednou by zákazník platil například 50 dolarů měsíčně.

Pierce konstatuje, že končí éra, kdy stejný telefon měli všichni od celebrit po běžné uživatele. Za tragédii to ale nepovažuje. Naopak míní, že restart inovací později obohatí také levnější telefony. A proto by z něj měli mít radost i ti, kteří si nový iPhone nebudou moci dovolit.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek