Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nový Vinnetou neurazil ani nenadchnul. Shodují se čeští diváci po premiéře

Nový Vinnetou neurazil ani nenadchnul. Shodují se čeští diváci po premiéře

Čeští diváci se dočkali. Na veřejnoprávní televizi se včera mohli podívat na první z trilogie filmů o indiánském náčelníkovi, Vinnetou – Nový svět. Od předělávky z dílny německé stanice RTL měli velké očekávání, značná část tuzemského obyvatelstva na klasickém zpracování z šedesátých let přece jen vyrostla. Jak se jí líbí moderní verze?

Na přesnější statistiky o sledovanosti si ještě musíme počkat, recenzemi už se to ale třeba na webu Česko-slovenské filmové databáze jenom hemží. Kritici tam první části udělili poměrně průměrných 62 procent. Většinou vyzdvihují práci s kamerou a herecké obsazení. 

„Nebylo to vůbec jednoduché, ale povedlo se. Velmi sympatičtí herci, příjemně dobrodružná atmosféra, žádné násilné scenáristické veletoče ve snaze co největšího odlišení se od původních snímků, téměř žádné moderní filmařské zbytečnosti," píše jeden z hodnotících.

„Fakt, že je nový Vinnetou kvalitnější než jeho předchůdce asi nepřekvapí. Stačí to ale aby se zavděčil těm, kteří na romantické pohádce, kterou je předloha, vyrůstali? Těžko říct. To musí posoudit každý sám," píše další z recenzentů. 

Právě srovnání s filmovým předchůdcem některým kritikům vadí. Další si stěžují na to, že film vychází právě z něj a ne z původní knižní předlohy.

„Nechápu scénáristy, kteří připravují scénář k filmu, který má být podle knižní předlohy," rozčiluje se jeden z uživatelů. „Když si tohle všechno odmyslím, tak 3* jsou adekvátní tomuto německému zpracování, ale s Karlem Mayem to má společné opravdu jen to jméno."

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek