Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Obaly z fastfoodů často obsahují nebezpečné chemikálie. Podle vědců přispívají ke vzniku rakoviny

Obaly z fastfoodů často obsahují nebezpečné chemikálie. Podle vědců přispívají ke vzniku rakoviny

Jídlo z fastfoodů je možná ještě nezdravější, než se tušilo. Američtí vědci zjistili, že jeho obaly často obsahují škodlivé látky, které můžou kontaminovat i jídlo samotné. Obsažené chemikálie můžou údajně přispívat i ke vzniku rakoviny.

Vědci z nevadského institutu Silent Spring publikovali zprávu, ve které tvrdí, že třetina obalů z rychlého občerstvení je kontaminovaná nebezpečnými chemikáliemi. Konkrétně perfluoroalkylovými sloučeninami (PFAS). Dřívější výzkumy přitom už dokázaly, že tyto látky se uvolňují do okolí a mohou se tak dostat i do jídla.

Škodlivé látky se objevily ve třetině zkoumaných obalů. Ty vědci ještě rozdělili podle typu. V obalech, ve kterých jsou většinou hamburgery, se škodlivé látky vyskytovaly ve 38 procentech případů. Papírové krabičky, ve kterých se prodávají třeba hranolky, neobstály v testu bezpečnosti v pětině případů. Naopak kelímky na nápoje byly úplně nezávadné.

Látky PFAS se do obalů přidávají, protože odpuzují mastnotu a vodu. Pro představu: Ze stejných důvodů se přidávají i do prostředků k ošetření nábytku nebo bývají v kuchyňském nádobí. Konkrétní sloučeniny prý můžou způsobit různá onemocnění, údajně se podílejí na vzniku rakoviny jater a varlat, snižují plodnost a zvyšují cholesterol.

Toto zjištění podle autorů výzkumu zřejmě zájem o rychlé občerstvení ani tak nezmenší. Přesto ale zákazníkům radí, aby se snažili minimalizovat konzumaci fastfoodových jídel a případně, aby jídlo z obalu co nejdříve vybalili. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek