Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Odhalíte, když vám někdo lže? 5 vět, podle kterých to poznáte

Odhalíte, když vám někdo lže? 5 vět, podle kterých to poznáte

Odhalit, že vám někdo neříká pravdu nebo něco tají, nebývá úplně jednoduché. Někdo se začne červenat, někdo uhýbá pohledem nebo si podivně kroutí s knoflíkem u košile. Všechny tyto „příznaky“ mohou mít ale i jiný důvod, například nervozitu, netrpělivost nebo se jedná o neškodný zlozvyk. Jsou ale určité indicie, které vám napoví, že váš protějšek opravdu lže. Jaké to jsou?

Některá slova, nebo věty mohou signalizovat, že váš protějšek lže. Podle Psychology Today totiž slova kopírují přesně to, co se lidem opravdu honí hlavou.

 • To je asi tak všechno.

  Slovo „asi“ v této větě nemá co dělat, indikuje totiž, že řečník neřekl vše, co by mohl. Lidé, kteří nemají co tajit, obvykle řeknou celý příběh, naopak pokud se někdo obává, že celá pravda by jim mohla zkomplikovat ať už profesní nebo soukromý život, raději si nechá něco pro sebe.

 • Nemůžete dokázat, že…

  Tím, že někdo toto slovní spojení použije, se vlastně sám usvědčí. Připustil totiž, že existují důkazy o kterých nevíte. Pravdomluvný člověk o dokazování mluvit nemusí.

 • Proč bych to dělal(a)?

  Lidé, kteří nemají co skrývat, obvykle na přímou otázku odpoví jasnou odpovědí. Zato lháři hledají vyhýbavé odpovědi, protože potřebují získat více času, aby vymysleli lepší a věrohodnější lež.

 • Vy mě obviňujete?

  Tím, že podvodník odpoví na otázku otázkou, se vás nenápadně snaží dostat do defenzivy. Tento drobný a nenápadný protiútok vás postaví do takové role, že budete mít potřebu obhajovat svoji prvotní otázku a váš „protivník“ opět získává čas na další útok. V tomto případě je potřeba zachovat chladnou hlavu a formulovat svou otázku znovu a důrazněji. 

 • Nevzpomínám si, že bych tohle udělal.

  Není výjimkou, že se lháři vymlouvají na špatnou paměť. Často se dokonce bojí vzpomenout, protože ani sami nechtějí znát pravdu. Pokud nechcete přistoupit na jejich hru, rovnou se zeptejte, co si tedy pamatují a vyrazíte jim trumfy z rukou.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek