Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Odvrácená strana Tour de France: Tak vypadají nohy cyklisty po 16 etapách

Odvrácená strana Tour de France: Tak vypadají nohy cyklisty po 16 etapách

Jeden z nejznámějších etapových cyklistických závodů je také jedním z nejnáročnějších. Profesionální cyklisté během tří týdnů odjedou zpravidla 21 etap, z nichž některé z nich měří i přes 200 kilometrů. Tak enormní fyzická aktivita s sebou nese i odvrácenou stránku, podívejte se na fotografii, kterou na svém instagramovém profilu sdílel polský cyklista Pawel Poljaňski.

„Po šestnácti etapách vypadají moje nohy trochu unaveně,“ připsal k děsivě vyhlížející fotografii Pawel. Naběhlé žíly mu pokrývají lýtka i stehna a kolena má navíc sežehnutá sluncem. Obrázek se okamžitě začal šířit po sociálních sítích a fanoušci cyklistiky jsou zděšení.

Polský cyklista ale není první, kdo se fotografií svých nohou na internetu „pochlubil“. Server The Telegraph připomněl, že v roce 2014 podobný obrázek zveřejnil Chris Froome, který je v současnosti horkým kandidátem na vítězství v celém závodu.

Doktor Bradley Launikonis z univerzity v Queenslandu ale vysvětlil, že po takto náročném závodu je podobný stav nohou zcela běžný. „Množství krve, které v klidovém stavu proudí dolními končetinami, se pohybuje kolem pěti litrů za minutu, netrénovaný sportovec se dostane maximálně na 20 litrů za minutu. Elitním cyklistům ale může nohama protéct až 40 litrů krve za minutu, proto jejich žíly vypadají tak, jak vypadají,“ řekl odborník serveru ABC.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek