Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Originální protest. Ruský poslanec do parlamentu místo sebe poslal papírového panáka

Originální protest. Ruský poslanec do parlamentu místo sebe poslal papírového panáka

Jeden z členů ruského parlamentu, Oleg Petrov zastupující stranu Jednotné Rusko, poslal místo sebe do parlamentu svoji kartonovou podobiznu. Vezmou si z něj další zákonodárci příklad a přestanou chodit do práce?

Nic není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Petrov nenechal přinést papírového panáka v obleku a se svou tváří do sněmovny proto, aby se mohl ulívat, ale proto, aby upozornil na skutečnost, jak své poslání berou někteří jeho kolegové.

Lídrovi frakce Jednotné Rusko totiž připadá, že jiní poslanci sedí ve svých lavicích stejně jako bezduší papíroví panáci a jen bez rozmyslu mačkají tlačítka, když k tomu dostanou povel. V jejich řadách vzbudil protest pořádný vztek.

Někteří z poslanců dokonce požadovali, aby byl zadržen Petrovův asistent, který figurínu do sálu přinesl. Jiní se zase chtěli nechat inspirovat a ptali se tak šéfa Státní dumy, zda za sebe příště mohou také vyslat své podobizny.

Nadšení naopak akce vzbudila u jednoho z čelních politiků regionu Petrohrad, Olega Kovala. Se svým kolegou si vyfotil selfie s výmluvně zdviženým palcem. Skutečný Oleg Petrov o velkolepou show přišel, jelikož doma léčí zlomenou nohu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek