Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pálení Harryho Pottera a tvrdý boj na twitteru. J.K Rowlingová válčí s Trumpovými fanoušky

Pálení Harryho Pottera a tvrdý boj na twitteru. J.K Rowlingová válčí s Trumpovými fanoušky

Autorka série knih o mladém čaroději Harrym Potterovi na twitteru čelí výhrůžkám fanoušků, že spálí její knihy. J. K. Rowlingová se totiž obula do nového prezidenta kvůli jeho výnosu, kterým zakázal vstup občanům sedmi muslimských zemí na území Spojených států. Spisovatelka se ale nevzdává bez boje a její komentáře jsou kolikrát ještě tvrdší než ty od zhrzených fanoušků.  

Řada fanoušků slavné spisovatelky i amerického prezidenta se cítí být jejím prohlášením na účet Trumpa dotčena. Někteří jí vzkazují, aby se do komentování politiky raději nepouštěla.  Rowlingová ale nenechává tweety rozhořčených lidí bez odezvy a s ironií na ně reaguje.

Na příspěvek jedno z nich, který údajně spálil její knihy i filmy, bez okolků odpověděla, že „výpary z DVD mohou být toxické“. Dívce, která byla jejím fanouškem po dobu 17 let, zase napsala: „Myslím, že je pravda, co se říká: můžete vést dívku ke knihám o vzestupu a pádu samovládce, stále ji ale nenaučíte přemýšlet.“

V jiném peprném komentáři Rowlingové twitterový uživatel napsal, že „je její kariéra založena na příbězích pitomce, který mění lidi v žáby“ a vzkázal jí, ať raději zůstane mimo politiku. „Ve – svobodných – zemích -  může – každý – mluvit – o – politice,“ zdůraznila v odpovědi svobodu slova Rowlingová.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek