Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Palmový olej je stále nejpoužívanější na světě. Po Indonésii teď ničí i Hongkong, regulace chybí

Palmový olej je stále nejpoužívanější na světě. Po Indonésii teď ničí i Hongkong, regulace chybí

Mrtvé ryby, špína a zápach. Takový obrázek nyní zažívají na hongkongských plážích, u nichž tento týden po srážce dvou lodí vyteklo do moře zhruba tisíc tun palmového oleje. Ekologové znovu varují, že látka bude mít negativní vliv na místní životní prostředí. Palmový olej je nejpoužívanějším rostlinným olejem na světě. Zmírňovat následky jeho produkce se přitom stále nedaří.

Po rozlití oleje se na místě mohou rozšířit řasy, které budou svádět s rybami souboj o kyslík. Negativní důsledky by mohla katastrofa mít i pro divokou zvěř v regionu.

Palmový olej je kontroverzní surovinou, která je však u globálních firem velice populární. Ještě v roce 1970 její roční produkce činila asi milion tun, loni už vyskočila na zhruba 63 milionů tun. Jde tak o nejrozšířenější rostlinný olej na světě.

Výhodou palmového oleje je jeho univerzálnost. V mnoha produktech dokáže nahradit rostlinné i živočišné oleje. Používá se například při výrobě rtěnek, zmrzliny nebo mýdel. Využití najde také jako biopalivo.

Nejvíce oleje spotřebují obyvatelé Evropské unie, Indie, Číny a Indonésie. Poslední jmenovaná země ale na stále rostoucí poptávku po surovině také doplácí. Spolu s Malajsií patří k jejím největším producentům, což vede k rozsáhlému ničení tamních deštných pralesů, jež postupně uvolňují prostor plantážím palmy olejné. Kromě kácení sužují pralesy také úmyslně zakládané požáry.

Ochránci přírody varují, že úbytek pralesů znamená fatální riziko pro orangutany žijící na Borneu. Ti tráví 90 procent života na stromech. Kvůli odlesňování by tak mohli do deseti let vyhynout. Lesní porost na ostrově se mezi lety 1973 a 2010 snížil ze 76 na 28 procent.

Objevily se pokusy, jak regulovat dopady produkce na životní prostředí. Velké průmyslové společnosti u kulatého stolu stanovily kritéria pro certifikovaný palmový olej. Experti ale tvrdí, že kritéria jsou příliš laxní. Osmdesát procent suroviny navíc certifikováno není a pravidla se na ně nevztahují.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek