Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pár dobrodruhů vše prodal, aby měl na plavbu kolem světa. Jejich loď šla po dvou dnech ke dnu, nezbylo jim nic

Pár dobrodruhů vše prodal, aby měl na plavbu kolem světa. Jejich loď šla po dvou dnech ke dnu, nezbylo jim nic

Tanner Broadwell a Nikki Walshová z Colorada měli velký sen. Stačilo ale pouhých dvacet minut, aby vzal za své a změnil se v horor.

Dvojice mladých Američanů chtěla utéct modernímu hektickému životu a podřídila tomu vše, lístek na cestu od každodenních starostí ale nebyl z nejlevnějších.

26letý Tanner pracoval v marketingu a domácímu rozpočtu pomáhal i jako šofér pro Uber. S partnerkou dva roky snili a plánovali, až se odhodlali k velkému kroku. Aby si pár mohl pořídit 8,5 metru dlouhé plavidlo, musel obětovat hodně. „Prodal jsem úplně všechno, prostě jsem to musel udělat,“ řekl Tanner pro Tampa Bay Times.

Za peníze koupili a zrestaurovali půl století starou loď Lagniappe – v kreolštině to znamená „bonus“, píše The Independent. Tím ale dobré zprávy končí.

Dvojice, která neměla s mořeplavbou vůbec žádné zkušenosti, podstoupila školení u Tannerova otce a po pár měsících vyrazila. O dva dny později šla loď – a tedy i veškerý majetek Tannera a Nikki - ke dnu. V Mexickém zálivu, asi 25 mil od Madeira Beach, plavidlo zádí zavadilo o překážku na dnu a začalo rychle nabírat vodu. Posádka ho musela spolu se psem opustit, s sebou vzala jen mobil, doklady a pár kusů oblečení. „O všechno jsem přišel během 20 minut,“ vzpomíná Tanner.

Vrak lodi zůstal stát na místě havárie a pobřežní stráž odhaduje, že jeho odtažení dobrodruhy přijde možná až na 10 tisíc dolarů. Dvojice Američanů zatím skončila s devadesáti dolary v provizoriu u Tannerovy matky. O cestě po světových oceánech ale sní dál.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek