Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pět dětí zažívalo jen bití, mučení a sexuální zneužívání. Za roky krutostí padly směšné tresty

Pět dětí zažívalo jen bití, mučení a sexuální zneužívání. Za roky krutostí padly směšné tresty

Neuvěřitelně kruté mučení a sexuální zneužívání zažívalo pět dětí, které šest let držel pár důchodců ve sklepě jejich domu v Londýně. Děti bili holí i pěstmi a za špatné chování je trestali velmi drsným způsobem – jednoho z chlapců dusili litím mýdla do krku, dalšímu za ukradený krajíc chleba pálili ruku nad plamenem. Otřesný případ, který se stal před víc než třemi desetiletími, se začal vyšetřovat v roce 2014. Za celkem 18 trestných činů, které zahrnovaly mučení a psychické i fyzické týrání, si starší manželský pár dohromady odsedí 21 let.

„Nežili jsme, prostě jsme jen existovali,“ říká jedna z pěti obětí, které zažily příšerné dětství. Podle obžaloby se v krutostech vyžívala především dnes 73letá Valerie Stannardová, která si odsedí devět let. Její o rok starší muž Roy Stennard, který dvě děti také sexuálně zneužíval, půjde do vězení na 12 let. O případu informoval deník Daily Mail.

Lidé v soudní síni během líčení vyslechli neuvěřitelně krutý příběh dětí, které během doby strávené ve sklepním vězení zažily jen strach a násilí. Jejich nejmladší obětí bylo batole, které přivázali k židli a zamkli ve skříni se dvěma psy, protože brečelo. Manželé také kreslili na dětské láhve s mlékem čáru, aby viděli, kolik které dítě vypilo. Když vypilo víc, dostalo výprask.

Děti nikdy neodstávaly dost jídla. Když Valerie přistihla jednoho z chlapců, jak si v noci bere kus chleba, všechny děti musely vylézt z postelí, aby se šly podívat na jeho trest. „Vzala chlapce za ruku a držela mu ji nad plamenem a říkala: ‚Tohle dostávají zloději‘. Chlapec si vzpomíná, jak křičel bolestí,“ popsala před soudem prokuratura.

„Trestala chlapce tím, že mu dala pod pyžamo noviny a zapálila. Druhému nalila mýdlo do krku. Myslel si, že se dusí a umře,“ popsal další z hrůz, které děti zažívaly, soudce Alastair Hammerton. „Žil ve strachu, kdy se bály promluvit nebo se zastat jeden druhého,“ zaznělo také u soudu. Bití bambusovou holí nebo koženým páskem bylo téměř na denním pořádku. Podle rozsudku Roy Stannerd bil chlapce pěstí, jako kdyby „bil dospělého muže“.

Děti, které musely před sociálními pracovnicemi dělat, že je u nich doma všechno v pořádku, byly ve sklepním vězení drženy od roku 1969 do roku 1985. Právě tím se snažil 74letý Stannard bránit – v prohlášení napsal, že „tehdy byla jiná doba“. Právnička Stannardové zase u soudu argumentovala tím, že její zdravotní stav není dobrý a že je „velice pravděpodobné, že pro ní bude vězení velice obtížné“.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek