Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pětina cestujících má jasno: Lidé s nadváhou by měli mít lehčí zavazadla

Pětina cestujících má jasno: Lidé s nadváhou by měli mít lehčí zavazadla

Sbalit si zavazadlo do letadla tak, aby splňovalo přísné váhové limity a pasažér se vyhnul placení dodatečných poplatků, není pro mnoho lidí snadným úkolem. Jejich hněv se tak obrátil proti obézním cestujícím.

Téměř každý pátý Brit se domnívá, že by lidé s nadváhou měli mít omezený váhový limit pro zavazadlo v letadle. Podle výzkumu, který zveřejnil server SkyNews, se proti obézním cestujícím vymezují především ženy. Potíže s nadváhou má přitom plných 62 % Britů, někteří dotazovaní, kteří jsou pro zavedení restrikcí, by tak sami museli mít nově lehčí kufry.

Mnozí respondenti uvedli, že sbalit zavazadlo tak, aby splňovalo přísné váhové předpisy aerolinií, pro ně bylo tím nejvíc stresujícím okamžikem v rámci celého procesu letu. Řada Britů pak přiznala, že mají na obézní lidi kvůli stejnému váhovému limitu zavazadel dokonce vztek.

Informace vyplývající z průzkumu potvrdila i Kasia Jankowská z cestovní kanceláře eDreams. Podle jejího názoru je prvotní příčinou stres a důsledkem již zmiňované negativní reakce vůči lidem s nadváhou. „Nezáleží na tom, zda si balíte zavazadlo v týdenním předstihu nebo nahážete oblečení do kufru pár minut před odletem – vždy je to zapeklité,“ uvedla.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek