Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Placené pauzy na sex? Kreativní nápad ve Švédsku nakonec narazil

Placené pauzy na sex? Kreativní nápad ve Švédsku nakonec narazil

Ještě před třemi měsíci si zaměstnanci malého švédského města Övertorneå mnuli ruce. Radním totiž ležel na stole návrh, podle kterého měli mít pracující každý týden nárok na jednu hodinu placeného volna, během něhož by si odskočili domů provádět sexuální hrátky s partnerem. Tamní zaměstnanci i autor návrhu, který tak chtěl zvýšit populaci zapadlé obce, ale mají smůlu – radní kreativní plán na zvýšení počtu obyvatel smetli ze stolu.

Per-Erik Muskos, který svůj nápad radním předložil na stůl začátkem roku, si od zavedení placené sexuální přestávky pro pracovníky města sliboval, že tak zlepší vztahy mezi lidmi.

„Lidé mají na práci tolik dalších věcí. Když jste doma, trávíte čas na sociálních sítích, musíte vzít děti na fotbal nebo na hokej. Nemáte čas starat se jeden o druhého a trávit čas dohromady bez dětí,“ vysvětluje Muskos.

Druhý jeho důvod pro sexuální volno byl o poznání pragmatičtější – posílit klesající populaci obce. Ve městě Övertorneå totiž dnes žije asi jen 4500 obyvatel a jejich průměrný věk se neustále snižuje.

„Mnoho mladých lidí opouští město ve stejný den, kdy dodělají školu,“ tvrdí Muskos, který ostatní radní nepřesvědčil. Mnozí z nich totiž proti návrhu namítali, že sexuální život partnerů je jejich intimní věc, do které by se město nemělo míchat.

„Není na radě, aby do toho zasahovala,“ potvrzuje mínění většiny radních starosta Tomas Vedestig. Jejich rozhodnutí tak rozhodně zklamalo 550 zaměstnanců města, na které by se novela vztahovala. Přesto nemusí být smutní, uchlácholit je může představa, že na rozdíl od drtivé většiny zaměstnanců po celém světě mají každý týden nárok na placenou hodinovou přestávku určenou pro sportovní aktivity.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek