Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Po stopách Melanie. Slovinsko zažívá díky první dámě USA turistický boom. Pojmenovalo po ní víno i salám

Po stopách Melanie. Slovinsko zažívá díky první dámě USA turistický boom. Pojmenovalo po ní víno i salám

Do Slovinska míří po vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách stále více turistů. Počet Američanů, kteří v zemi zůstávají přes noc, podle tamního statistického úřadu loni stoupl o deset procent. Jméno první dámy Ameriky se teď objevuje i na suvenýrech, prohlédnětě si je v naší galerii.

Slovinské cestovní kanceláře nabízejí i speciální výlety „po stopách Melanie Trumpové". Během nich lze navštívit místa, kde manželka amerického prezidenta žila, studovala a pracovala.

Zmínka o Melanii Trumpové je i na internetových stránkách, které tuto malou alpskou zemi propagují. „Vítejte ve vlasti nové první dámy Spojených států," píše se tam. Manželka amerického prezidenta si již ve Slovinsku najala právní firmu, která má chránit její jméno a pověst před zneužitím na množství produktů, které se poslední dobou začínají objevovat.

Trumpova manželka se narodila jako Melanija Knavsová v roce 1970 ve městě Novo Mesto, vyrůstala ale v Sevnici. Když jí bylo kolem dvaceti, Slovinsko opustila a začala se věnovat kariéře modelky. Naposledy údajně byla ve vlasti v červenci 2002, když Donalda Trumpa představovala rodičům. Obyvatelé Sevnice již prezidentský pár pozvali, aby obec navštívil.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek