Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Po Zlatých glóbech Oscaři. Celebrity si zřejmě opět vezmou na paškál Donalda Trumpa

Po Zlatých glóbech Oscaři. Celebrity si zřejmě opět vezmou na paškál Donalda Trumpa

Už lednové předávání Zlatých glóbů si americké celebrity nebraly servítky a pustily se do nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Je jasné, že v podobném duchu se bude nést i nedělní předávání Oscarů. Udílení prestižních zlatých sošek si podle odhadů nenechají ujít miliony diváků a právě očekávaná kritika Donalda Trumpa přiláká k obrazovkám víc lidí než dřív.

O letošních Oscarech se hovoří jako o politicky nejnabitějším večeru slavnostního udílení cen americké filmové akademie v historii. Zlaté sošky se přitom rozdávají už od roku 1929.

Ani minulé ročníky se neobešly bez kritiky. Řešilo se především to, že americká filmová akademie upřednostňuje bílé herce před těmi Afroamerickými a na twitteru se kvůli tomu rozšířil hashtag #OscarsSoWhite. V podobném duchu žijí sociální sítě i letos, s ohledem na nového prezidenta se však hashtag změnil na #OscarsSoOrange.

Bílý dům dění kolem Oscarů sleduje s nelibostí. Mluvčí Sean Spicer, který je sám terčem posměchu Hollywoodu, už uvedl, že se Donald Trump na nedělní galavečer dívat nebude.

V lednu se do Trumpa obula herečka Meryl Streepová během udílení Zlatých glóbů, které jasně ovládl muzikál La La Land. Trump jí na twitteru vzápětí odpověděl a označil jí za „přehodnocovanou herečku“ a „lokaje Hillary“.

Koncem ledna pak kritika Trumpa ovládla i udílení cen Sdružení filmových a televizních herců. Ceremoniál se totiž odehrál jen pár dní poté, co Trump vydal dekret o nepřijímání uprchlíků. Velká část projevů amerických celebrit se proto točila kolem protiimigračního výnosu a očekává se, že tomu nebude jinak ani při nedělním předávání Oscarů.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek