Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Podivná smrt Jana Třísky. Chtěl spočinout ve vodě, z posledního přání mrazí

Podivná smrt Jana Třísky. Chtěl spočinout ve vodě, z posledního přání mrazí

Poslední rozloučení s hercem Janem Třískou (†80) proběhne v pátek v Národním divadle. Ovšem zatím není jisté, co se pak stane s jeho ostatky. Dočká se herec hrobu u nás, nebo v Americe, kde dlouhá léta žil? A co si vlastně přál on sám?

Jak již Blesk dříve informoval, Tříska za života uvažoval, kde by chtěl být pochován. „V Liboci, což je západní periferie Prahy, býval takový malý hřbitůvek, kam jsme si jako kluci chodili hrát. Prostě si ho pamatuju z dětství,“ svěřil kdysi Lidovým novinám herec s tím, že místo již ale bohužel zrušili.

Proto musel své rozhodnutí trochu přehodnotit a přišel s jiným řešením. Inspirovat se nechal přáním své manželky Karly Chadimové (74). „Moje žena o tom žertuje. Říká: ‚Prosím tě, pamatuj si, že chci být rozprášená.‘ Já bych se k ní připojil. Chci být s ní naházený do moře,“ uvedl loni Tříska v rozhovoru pro časopis Téma. „I když se v něm nekoupu,“ doplnil a vysvětlil, že ho oceán nijak zvlášť nelákal. Jelikož po emigraci v 70. letech žil v Kalifornii, měl moře v podstatě za rohem.

Daleko magičtější pro něj tak zřejmě byla místa v jeho domovině. Zejména pak Vltava a Karlův most, kam se prý herec šel podívat při každé návštěvě Prahy. Právě tento rituál se mu ale bohužel vymstil.

Čtěte pokračování článku na Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek