Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pohodlná práce nedaleko domova versus nekonečné dojíždění. Jaké profese se toho do zaměstnání najezdí nejvíc?

Pohodlná práce nedaleko domova versus nekonečné dojíždění. Jaké profese se toho do zaměstnání najezdí nejvíc?

Najít v současné době práci přímo v místě bydliště, kam se dá dojít pohodovou procházkou za deset minut, je pro stále víc lidí nemožné. Dojíždění se stalo ve společnosti normou, přesto se ale povolání od povolání liší. Která zaměstnání vám umožní zůstat za humny a kdy se naopak budete muset za pracovním výkonem rozjet pořádně daleko?

1. Zemědělec

Pracovníci v primární výrobě mají, co se týče cest do práce, na růžích ustláno. Redakce německého deníku Handelsblatt zjistila, že zemědělci v průměru cestují za prací jen necelé čtyři kilometry. V práci je pak čeká celodenní tvrdá dřina, mnohdy manuální povahy.

2. Uklízeč, umývač nádobí

Výdělky v oblasti úklidových prací sice nedosahují závratných výšin, přinejmenším ale pracovníci v tomto oboru ušetří za cestování. Jejich ruce jsou totiž zapotřebí prakticky všude, a tak dojíždějí průměrně 6,79 km. A kdo ví – historie už pamatuje pár případů, kdy se z umývače nádobí stal šikovný kuchař.

3. Pokladní

Novodobé chrámy konzumu lákající k nákupům zboží všeho druhu vyrostly v každé větší obci jako houby po dešti, a tak není divu, že jsou potřeba pokladní. Usmívat se na každého klienta osm hodin denně je sice záhul, ale zato pokladní čeká na konci šichty jen osmikilometrová cesta domů.

4. Kosmetička, kadeřnice

Snad každá žena – a v dnešní době i stále více mužů – ráda věnuje část svého volného času zkrášlovacím procedurám. Kosmetické salony a kadeřnictví jsou žádané, je jich hodně, a tak musejí jejich zaměstnanci či majitelé denně ujet v průměru jen osm a čtvrt kilometru.

5. Výrobci hudebních nástrojů, produktoví návrháři

I v případě, že nemají výrobci hudebních nástrojů nějakou tu dobře vybavenou dílničku přímo doma, nejezdí za prací daleko. Průměrně musejí překonat vzdálenost 8,49 kilometru, což platí i pro produktové designéry.

6. Dozorce na stavbě, stavbyvedoucí

Zatímco spousta postupů ve stavebnictví se dá navrhnout z klidu a pohodlí kanceláře, pro stavbu samotnou to logicky neplatí. S položením základního kamene tak čeká stavební dozor a stavby vedoucí minimálně 41,77 km denně na cestách. Mnoho z nich už ale raději vyhledá v místě práce levné ubytování a domů jezdí na víkendy.

7. Redaktoři, lektoři

Novinářská profese je mezi lidmi žádaným oborem a místa v redakcích jdou na dračku. Samozřejmě, někdy je možné pracovat z domova, ale častěji je nutné se vypravit za kolegy. Lektoři oproti tomu za svými klienty musejí vyrážet ustavičně. Obě skupiny musejí cestou do zaměstnání překonat 44,41 kilometru.

8. Servisní pracovníci, zaměstnanci technické údržby

Kdo se věnuje technickému zajištění provozů a jejich údržbě, nasbírá každoročně pořádnou dávku kilometrů. S pětačtyřiceti kilometry, které musejí servisní pracovníci a zaměstnanci technické údržby překonat na cestě za prací, stojí oba obory vysoko nad německým průměrem.

9. Umělci

Aby se mohli starat o obveselení davů příznivců, musí zpěváci, herci a další umělci cestovat pravidelně. Pro spoustu lidí by bylo možná snem věnovat se některé z uměleckých profesí, ruku v ruce s tím ale přichází život na cestách. Hvězdy denně v průměru urazí téměř 61 kilometrů.

10. Vojáci

V případě zaměstnanců armády jsou štreky, které musejí překonávat vysoko nad ostatními profesemi. Průměrný německý voják tak za prací nacestoval 121,14 kilometru. V žebříčku tak armádě náleží první místo, nutnost překonávat velké vzdálenosti, pobývat na misích nebo společně na základně s posádkou pak má často negativní vliv na rodinný život vojáků.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek