Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Polévka ve Varech za 650 Kč. Kradete jako taxikáři, vzkázal Pohlreich tamním restauratérům

Polévka ve Varech za 650 Kč. Kradete jako taxikáři, vzkázal Pohlreich tamním restauratérům

Každoročně se hosté karlovarského festivalu musí potýkat s nelehkým úkolem. Objevit zde restauraci, kde by se dalo dobře najíst za rozumné peníze. Letos praktiky místních restauratérů vytočily i šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha (60), který jim vzkázal, že jsou zloději.

Předražená jsou dokonce i obyčejná jídla, která obvykle stojí nanejvýš dvě stovky, například pizza. Za tu v lázeňském městě dáte neuvěřitelných 500 Kč. Luxusnější podniky pak atmosféru festivalu zneužívají k výdělkům ještě více a za podobné horentní sumy vám nabídnou leda tak polévku.

„Během festivalu si někteří podnikavci pletou naši malou kotlinu s Hollywoodem a napalují ceny, co to jde,“ postěžoval si také obávaný „šéf“ Pohlreich. „Sice máme právo volby a možnost do takové restaurace nejít, otázkou ale je, jak velkou nám to dělá ostudu ve světě,“ rozohnil se.

Na sociální síti též zveřejnil ofocený ceník (na němž byly i chyby ve jménech cizích jídel) jedné nejmenované restaurace v Karlových Varech a připsal k němu: „Ostudou jsou u nás nejen taxikáři, ale také restauratéři, kteří mají dvojí ceny a okrádají tak turisty. Měli by se stydět!“ Na souhlasné reakce dalších lidí nemusel gastronom a moderátor dlouho čekat. „To jsou ceny v rublech?“ podivovali se mnozí.

Ceny ve Varech:

Polévka Minestrone: 490 Kč

Rybí polévka: 650 Kč

Bramborová kaše: 280 Kč

Hranolky: 280 Kč

Zeleninová směs: 250 Kč

Více článků o filmovém festivalu v Karlových Varech z webu Blesk.cz naleznete ZDE.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek