Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ponižování a sexuální nátlak. Studie odhalila, že australští kadeti desetiletí čelili tvrdé šikaně

Ponižování a sexuální nátlak. Studie odhalila, že australští kadeti desetiletí čelili tvrdé šikaně

Nucený sex s mladými vojenskými kadety maskovaný jako vstupní rituál mezi armádní „mazáky.“ Taková byla po desítky let běžná praxe v australské armádě, zjistila vládní vyšetřovací komise. Obvyklé bylo i ponižování, a to některým z mladých vojáků nebylo přitom ani 15 let. 

Server Deutsche Welle s odvoláním na vládní zprávu uvádí, že sexuální zneužívání mladistvých se odehrávalo na dvou australských vojenských základnách od 60. do 80. let minulého století. Program pro kadety je přístupný mladým od 13 let. Právě v této skupině k obtěžování docházelo.

Podle mnohých svědectví byli náctiletí rekruti nuceni uspokojovat sexuální potřeby starších vojáků. Když protestovali, byly jejich námitky ignorovány, nebo jim bylo řečeno, že se jedná o rituál přijímání nováčků, který musejí podstoupit všichni rekruti.

Vládní komise rovněž zjistila desítky pochybení kadetského programu od začátku nového století. V manuálech pro mladé vojáky bylo například chybně uvedeno, že legální věk způsobilosti k pohlavnímu styku je v Austrálii 14 let, přestože podle zákonů je tato hranice o dva roky vyšší.

Podle komise to vedlo k většímu riziku zneužívání mladých rekrutů. Obtěžování staršími kolegy potvrdili dívky i chlapci. Od roku 2001 kadeti nahlásili 154 případů sexuálního obtěžování.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek