Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pozdvižení v Darmstadtu. Místní fotbalový klub sleduje Obama jako jediný tým v Evropě

Pozdvižení v Darmstadtu. Místní fotbalový klub sleduje Obama jako jediný tým v Evropě

V tabulce nejvyšší německé fotbalové soutěže se sice tým SV Darmstadt 98 krčí až na posledním, osmnáctém místě, co se týče prominentních příznivců, vyšvihl se v posledních dnech na pomyslný vrchol. Na Twitteru jej totiž sleduje čtyřiačtyřicátý americký prezident Barack Obama.

O bývalém americkém prezidentovi je známé, že je nadšeným fanouškem sportu, a že na svém osobním účtu na Twitteru sleduje mnoho sportovních týmů. Většina z nich ale pochází z jeho domovského Chicaga.

Fotbaloví fanoušci po celém světě se tak ptají: Proč právě Darmstadt? Samozřejmě, slavné kluby po celém světě mají své VIP fanoušky. Boris Becker je srdcem při Bayernu Mnichov a Toma Hankse viděli na utkání Borussie Dortmund.

Jenže Darmstadt ani nepochází z velkého města ani ve své hře zrovna netrhá rekordy. V tabulce Bundesligy mu náleží poslední příčka, přestože v minulém kole překvapivě přemohl právě Dortmund. Jediným možným vysvětlením tak podle některých je, že za Darmstadt kope americký útočník Terrence Boyd, který se narodil v Německu.

Zatímco ve světě vzbudilo zjištění překvapení a zvědavost, v Darmstadtu důvody neřeší. Fotbalový klub se ze svého překvapivého sledujícího raduje a neváhal jej pozvat na některý ze zápasů. Ve videopozvánce vystupuje, jak jinak, útočník Boyd, který bývalého prezidenta láká i na dres vyrobený speciálně pro něj.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek