Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Praha opět boduje. Patří mezi deset nejlepších destinací pro jarní dovolenou

Praha opět boduje. Patří mezi deset nejlepších destinací pro jarní dovolenou

Praha opět zaujala ve světovém žebříčku měst. Server TripAdvisor ji zařadil do svého pořadí nejlepších destinací pro jarní dovolenou. České hlavní město přitom není někde na chvostu výběru, dostalo se dokonce do jeho první desítky.

TripAdvisor sestavuje žebříčky jednotlivých měst pravidelně. V tom jarním bral do úvahy počet a kvalitu recenzí, hodnocení jednotlivých hotelů, restaurací a lákadel ve městě a zájem o rezervace na serveru.

Z toho vypadlo pořadí celkem 25 světových destinací. Dominují mu evropská města. V první desítce je jich hned šest. Mezi elitu patří i Praha, která obsadila deváté místo.

Česká metropole zaujala hlavně cenou ubytování. Pokud si tu chcete zarezervovat pokoj v hotelu, nenajdete lepší příležitost než v dubnu. To jsou tu vůbec nejnižší ceny v celém roce. Letos budou v Praze navíc touto dobou probíhat i populární velikonoční trhy.

Ačkoli evropská města čelo žebříčku ovládla co do počtu, post úplně nejlepšího místa pro jarní dovolenou zůstal mimo starý kontinent. Nejlepší volbou je podle TripAdvisoru zájezd na Bali.